17
2020
2019-06-06

Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 3 na spotkaniu integracyjnym


W czwartek 23 maja 2019 r. wybraliśmy się do Zespołu Szkół im. Jana Pawła II na spotkanie integracyjne z naszymi przyjaciółmi, wieńczące kilkuletnią współpracę.

W imprezie uczestniczyli: Diana Zawadzka, Martyna Stefańska, Dawid Grabski, Rafał Bukowicki i Filip Nowaczewski wraz z opiekunkami: p. Joanną Turos i p. Ewą Murek- Szotko. W szkole zostaliśmy ciepło powitani przez panią dyrektor i panie wychowawczynie. Nasze spotkanie miało miejsce na terenie przyszkolnym, w otoczeniu pięknego ogrodu z różnorodnymi wiosennymi kwiatami i ziołami. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała zabawom sportowym, które pozwoliły nam przełamać „pierwsze lody” i zbliżyć się do siebie. Najwięcej emocji dostarczyły uczestnikom gry sprawnościowe - przeciąganie liny i tor przeszkód. Miłą niespodzianką było malowanie twarzy przez naszą koleżankę. Podczas wspólnego odpoczynku w okazałej drewnianej altanie mieliśmy możliwość lepszego poznania, porozmawiania, a także zatańczenia przy dźwiękach znanych, ulubionych przez wszystkich przebojów. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku przygotowanego przez opiekunów. Podczas zabawy nasi koledzy poczęstowali smakołykami pozostałych uczniów w szkole, czym sprawili im dużą radość.

Spotkanie przebiegało w radosnej, serdecznej atmosferze. Rozstaliśmy się z naszymi przyjaciółmi z najlepszymi, wzajemnymi życzeniami na wakacje, uwieczniając tę ostatnią imprezę wykonaniem pamiątkowych zdjęć.

Współpraca z młodzieżą z ZSS im. Jana Pawła II jest dla nas cennym doświadczeniem. Dzięki podejmowanym działaniom zrozumieliśmy, że nasza pomoc jest ważna i potrzebna. Możemy wiele podarować innym i wiele otrzymać. Jedni drugim są potrzebni.

Dziękujemy pani Urszuli Sarneckiej, pani Katarzynie Pietrzykowskiej i pani Barbarze Tokarskiej za gościnne przyjęcie i wspólną zabawę. Zachęcamy nasze młodsze koleżanki i kolegów ze szkoły do kontynuacji i rozwijania działań wolontariatu w przyszłym roku szkolnym, w myśl ważnych dla nas słów: „…życie nie po to tylko jest, by brać, / życie nie po to, by bezczynnie trwać./ I aby żyć, siebie samego trzeba dać.”


Wolontariusze z PSP nr 3 w Sokołowie Podlaskim
Fot. SP nr 3 w Sokołowie Podl.

 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe