17
2020
2014-09-03

Wolontariusze poszukiwani!


Po raz trzeci na terenie powiatu sokołowskiego odbędzie się projekt pn. Szlachetna Paczka. Nabór wolontariuszy już się rozpoczął!

Szlachetna Paczka istnieje od 2000 roku. Wówczas grupa studentów z Krakowa obdarowała paczkami kilkanaście ubogich rodzin. Od tego czasu zmieniło się wiele. Szlachetna Paczka bardzo się rozrosła. Teraz jest organizowana w kilkuset miejscach w Polsce i pomaga dziesiątkom  tysięcy rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Śmiało można powiedzieć, że jest to jedna z największych akcji charytatywnych w Polsce.
 
Tylko w zeszłym roku pomoc otrzymało ponad 17 tysięcy rodzin, a łączna wartość paczek przekroczyła 33 mln złotych. W zeszłym roku już po raz drugi pomoc otrzymały także rodziny z powiatu sokołowskiego. Grupa 15 wolontariuszy przygotowała paczki łącznie dla 28 rodzin. Wielki wkład włożyli także darczyńcy, którzy ofiarowali swą pomoc. 
W tym roku akcja po raz trzeci odbędzie się na terenie powiatu sokołowskiego. Osoby, które ukończyły 18 lat i chcą zostać wolontariuszem, powinni jak najszybciej odwiedzić stronę internetową: www.superw.pl
 
Wolontariusze Szlachetnej Paczki, tak zwani SuperW, to tacy ludzie, którzy łączą ludzi bogatych i biednych. Do ich zadań należą: spotkania z rodzinami będącymi w trudnej sytuacji materialnej,  współpraca z darczyńcami oraz współpraca z innymi wolontariuszami poprzez organizację magazynu, transport paczek itp.
 
Nabór wolontariuszy trwa do 20 października!
 
KW

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe