17
2020
2016-07-08

Wójt z absolutorium


Przy jednym głosie wstrzymującym wójt Bielan Zbigniew Woźniak otrzymał absolutorium za wykonanie zeszłorocznego budżetu. 

Na sesji (24 czerwca) radni nie mieli uwag, większość z nich uważa, że budżet został wykonany wzorowo. - Zaplanowane inwestycje zostały zrealizowane. Owszem, mogło być lepiej, ale ogólnie jest dobrze - podkreślali. 
 
Wniosek o udzielenie absolutorium złożyła komisja rewizyjna, a pozytywnie zaopiniowała go Regionalna Izba Obrachunkowa w Siedlcach.
 
Po podjęciu uchwały przewodniczący Rady Gminy Ireneusz Błoński w imieniu wszystkich radnych złożył wójtowi gratulacje. 
Wójt Zbigniew Wożniak podziękował  za współpracę pracownikom urzędu, a także radnym i sołtysom. Jak podkreślił, absolutorium za wykonanie budżetu udziela się wójtowi, ale jest to efekt współpracy wielu ludzi. 
 
- Absolutorium jest dla nas wszystkich - podkreślił.
 
KW
fot. UG

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

do wiem.A skąd ty masz takie informacje. Pewnie jesteś z PiS. Jeśli to prawda to koniec dotychczasowego ustroju kraju. PSL zniknie z mapy politycznej. Rolnik będzie dziadem. Może to być korzystne dla gmin i ich rozwoju. Mniej głupków w radach to pozytyw.

Irena
2016-07-10 13:16:35

Być może to już ostatnia kadencja tej Rady.Z tego co wróbelki ćwierkają, szykują się poważne zmiany na mapie administracyjnej Polski. Powiatów ma być 171. Natomiast gmina, aby nią być, będzie musiał mieć nie mniej niż 10 tys.,a powiat 100 tys. mieszkańców. Znikną powiaty grodzkie. W miejscowościach powyżej 1000 mieszkańców będą mogły być tworzone 5, a w miejscowościach 500-1000 mieszkańców 3 osobowe zarządy samorządowe wybierane na 4 letnią kadencję, ale nie będzie to obowiązkowe. Utrzymanie takiego zarządu będzie ze składek mieszkańców. Znikną rady powiatu. Powiat będzie przedłużeniem urzędu wojewody w terenie, a starosta urzędnikiem mianowanym przez wojewodę. Rady gmin-miast/obecne/ będą okrojone. W gminach wiejskich ma być 5 radnych,w gminach miejskich do 30 tys. mieszkańców ma być 8 radnych, 30-50 tys.- 10 radnych, 50- 80 tys. 12 radnych,80-100 tys,15 radnych, a powyżej 100 tys. 20.Sporo ma się zmienić w ordynacji wyborczej, zadaniach własnych gmin, zadaniach zleconych, kompetencji wójta, burmistrza, prezydenta. Będzie się działo.

wiem
2016-07-09 13:22:04
Strona 1/1


Dane kontaktowe