1
2020
2015-03-31

Wójt tworzy własne prawo?


- Nasz wójt jest o wiele lepszy od wójta z popularnego serialu "Ranczo". Łamie wszelkie przepisy, ustala własne prawo... - mówi emerytowany policjant z Ceranowa, Andrzej Sowa. 

Pan Andrzej od 1999 roku mieszka w budynku miejscowego ośrodka zdrowia. Razem z żoną Ewą oraz dwoma synami (Maćkiem i Tomkiem) wynajmuje od gminy jeden z czterech lokali mieszkalnych [...]
 
JEDNO ZDANIE, JEDEN DZIEŃ
Pod koniec lutego żona pana Andrzeja otrzymała pismo od wójta gminy Ceranów, Krzysztofa Młyńskiego. Wójt w jednym zdaniu poinformował, że od 1 marca br. ulegają zmianie opłaty za wynajmowany lokal mieszkalny znajdujący się w budynku ośrodka zdrowia [...] Pismo sporządzone zostało 19 lutego, ale zanim rodzina je otrzymała - minął dokładnie tydzień. Zdaniem pana Andrzeja,  wójt swoim postępowaniem dosłownie "olał" wszelkie przepisy prawne. 
 
- Mieliśmy tylko jeden dzień na odpowiedź, pomimo że powinno to być co najmniej 14 dni roboczych. Swoim zawiadomieniem wójt złamał przepisy. Mówiąc krótko, stworzył własne prawo - mówi pan Andrzej. 
 
ODWOŁANIE
9 marca żona pana Andrzeja pisemnie odwołała się od informacji wójta. We wstępie poinformowała, że pismo wójta pod względem merytorycznym i formalnoprawnym jest nieważne, a tym samym nieważne są podwyżki, które ustalił włodarz.
 
Pani Ewa napisała: "W skierowanym do mnie piśmie podniósł pan opłaty za centralne ogrzewanie o 17,5%, za wodę - o 19%, natomiast za wywóz nieczystości płynnych - aż o 237,5% !!! Tym samym naruszył pan przepisy uchwały Rady Gminy Ceranów z 20 sierpnia 2003 roku, jak również - zgodnie z § 8 wyżej wymienionej uchwały - nie wypowiedział pan czynszu i nie zachował zawartego w tej uchwale terminu (pismo otrzymałam 3 dni przed podwyżką)". 

Cały artykuł w aktualnym papierowym wydaniu.
KW

« wróć | komentarze [78]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Osobiście widziałem, jak i wszyscy sąsiedzi. Sąsiadka i jej wnuczki przeganiali te jego kury ze swojego ogrodzenia, wokół jej domu były całe stada i darły doły w poszukiwaniu pożywienia. A co to za człowiek z tego sołtysa, zamiast świecić przykładem.

Sąsiedzi
2017-02-17 12:15:13

A sołtys w ceranowie prawo zna, to jak się zachowuje. Wsadził kurnik pod okno sąsiadów i kury grzebią doły na sąsiadki ogródku,czy On jest nie douczony może ktoś mu powie ile metrów od domu sąsiadki te kury powinny latać?

KOSÓW LACKI
2017-02-15 10:25:51

Drogi "włodarzu", gdybyś służył w armii, to głupot byś nie pisał (na pewno byś się zapłakał): w życiu i w przyrodzie wszystko się zmienia i wszystko ewoluuje: Pana przecież z "czasem" wymienią !!!


2015-06-23 21:01:26

" WÓJT BOGIEM", Drogi Panie: WÓJTEM SIĘ BYWA...,a kijem samemu można się uderzyć! Ludzie też Pana zapamiętają i przypomną, że ludzi trzeba szanować !!!


2015-06-23 18:34:31

Ciekawe, kto tu jest mściwy. Natomiast zastanawiam się czy nasz pan wójt chciałby mieszkać w takich warunkach jak ci Ukraińcy. I czy chciałby pracować prawie za darmo tak jak oni bo dostają parę groszy raz na parę miesięcy o czy wójt na pewno wie. Jeżeli tak robią katolicy to gratuluję wójtowi.


2015-04-07 09:29:40

Akurat dziwnym trafem poruszana jest sprawa zwolnień miejscowych pracowników w gminie pod artykułem o mieszkańcach "ośrodkowych" czyżby zwolniona pewna pani teraz się mści mieszając wójta z błotem w niektórych komentarzach???? I kto tu nie ma honoru i jest uczcicy?Zwolnił widocznie miał ku temu podstawe, jak kuba bogu tak bóg kubie brzmi staropolskie przysłowie.Pamiętajcie wszyscy antywłodarzowcy w przyrodzie nic nie ginie i każdy kij ma dwa końce.

gmina to nie tylko wieś Ceranów
2015-04-04 16:10:35

Szkoda że nasi włodarze zapomnieli co to jest honor i uczciwość. Na dodatek myślą że wszystko wiedzą i robią najlepiej, a niestety tak nie jest. Dobrze by było żeby brali przykład z tych mądrzejszych. W sąsiednich gminach pracują ludzie miejscowi, niestety u nas zwalnia się miejscowych pracowników, a przyjmuje się z poza terenu naszej gminy. A tak na marginesie ciekawy jestem czym trzeba się zasłużyć żeby zostać pracownikiem naszej gminy... Gdzie jest rada i jej bystry przewodniczący.


2015-04-04 13:13:46

Starsi ludzie do dnia dzisiejszego wspominają że w czasie wojny najgorsi byli nasi "przyjaciele" zza wschodniej granicy, okradali wioski i kobiety gwałcili.....


2015-04-04 10:57:19

Tak!!! Tak stary już jestem i pamiętam, że zza wschodu nam pomogli 17 września 1939 roku i wytłukli OFICERÓW w KATYNIU!!!!


2015-04-04 09:23:38

DROGA PANI!!! Jako mieszkaniec Ceranowa (POLSKI) JESTEM CAŁYM SERCEM, by POMAGAĆ NASZYM BRACIOM z UKRAINY!!! TYLKO niech PAN WÓJT robi to OFICJALNIE: NICH ZAREZERWUJE ŚRODKI z BUDŻETU gminy i NIECH PISZE do BRUKSELI o wsparcie, o "ŚRODKI UNIJNE" o dotacje dla budżetu gminy na POMOC BRACIOM z UKRAINY, a niech nie PISZE PAN WÓJT o DOTACJE i wsparcie (ROBIĄC PODWYŻKI) do swoich MIESZKAŃCÓW "ośrodka!!! TAK, PROSZĘ PANI: WSPANIAŁY I SZCZODRY nasz WÓJT...?!!! DROGA PANI!!! MIESZKAŃCY "ośrodka" ZAJMUJĄ DWA MIESZKANIA, a mają PŁACIĆ za CZTERY?!!! To po CHRZEŚCIJAŃSKU?!!! wobec TYCH (POLAKÓW) mieszkańców "ośrodka"...?!!!


2015-04-04 08:59:49

Droga Pani w 1939 roku też kule nad Polską latały i kto z za wschodu nam nam pomógł !!!


2015-04-03 22:46:19

Proszę bardzo niech pani przyjdzie mieszkać w "ośrodku" i niech Pani płaci, "jak Żyd za masło, które nie zjadł". Tak się Pani rozczuliła: a Polacy to, kto?!!! według Pani - śmieci!!! Mieszkańcy "ośrodka" żadnych przywilejów tu nie mają!!! Płacą za wszystko, a Pan Wójt dobroczyńca, niech będzie i dla Polaków dobroczynny!!!


2015-04-03 22:09:55

Ott!!! dworusy ceranowskie!!! Pocałujta jeszcze w d...ę Wójta: Pusiegda budiet sońce..., ót! Wójt kupi beret moherowy swoje żonce za dwa tysiące, za "ośrodkowe pieniądze"!!!


2015-04-03 21:50:25

tak to czytam, i dziwię się, że ludzie zazdroszczą ukraińcom chyba tych latających kul przed którymi uciekli oraz pomocy którą dostali, a wójt dobrze, ze pomógł i mam nadzieję, że nie wszyscy w gminie Ceranów są tacy....... A lokatora nie znam, ale chyba bym nie broniła tylko spojrzała przez pryzmat swoich rachunków które musimy płacić, a jak ktoś miał zawsze przywileje to niech zejdzie na ziemię i zobaczy jak ludzie swoje rachunki całe życie płacili a nie czerpali z przywilei. A wójt co by nie zrobił to zawsze ktoś go skrytykuje, tak samo jak obrażamy szefów bo kazali nam coś zrobić, za wszystko można ludzi obrażać jak twarzy nie widać ......


2015-04-03 21:05:05

NO !!! ja już też stara baba - i kochanieńki Wójcie dam Panu radę: chłopczyku: za cztery lata (jak jeszcze utrzymasz swój stołeczek w gminie) to nie pchaj się na "afisz", jak rządzić nie potrafisz !!! Masz krówki w oborze, żonka Ci troszku pomoże - i Darz Ci Boże, nie Pan ci w mądrych dzieciach wynagrodzi !!!


2015-04-03 20:48:49


Dane kontaktowe