17
2020
2014-09-25

Wójt nagrodził strażaków


Zwycięstwo kobiecej drużyny OSP Mursy z gminy Sterdyń świętuje cała miejscowość. I nie tylko dlatego, że drużyna będzie reprezentowała województwo na zawodach krajowych. Wójt zobowiązał się bowiem, że przyspieszy położenie asfaltu na drodze przebiegającej przez Mursy.

Przypomnijmy: jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Mursów (gm. Sterdyń) i Szkopów (gm. Repki) 13 września wzięły udział w V Wojewódzkich Zawodach Sportowo - Pożarniczych, które odbyły się w Kozienicach. 
W zawodach udział wzięło łącznie 22 drużyny: 11 drużyn w grupie A (mężczyźni) i 11 drużyn w grupie C (kobiety). Najlepsi w obu grupach okazali się strażacy z naszego powiatu. W grupie A zwyciężyła OSP Szkopy, uzyskując z kwalifikacji generalnej 90,46 pkt., natomiast w grupie C - OSP Mursy (108,70 pkt).
 
Wójt Sterdyni Czesław Marian Zalewski zaprosił drużynę z Mursów na sesję Rady Gminy (25 września). Każdej z pań wręczył piękną czerwoną różę oraz gratulacje - zarówno ustne, jak również pisemne. Zapowiedział także, że nagrodą za zwycięstwo będzie przyspieszenie położenia płyty asfaltowej w Mursch.
 
Ze zwycięstwa dumny jest prezes OSP Andrzej Pogorzelski.
- 12 lat na to czekałem. Było piąte miejsce, potem trzecie, drugie, teraz jest pierwsze!
 
Zwycięskie drużyny zamierza nagrodzić także starosta sokołowski Leszek Iwaniuk. Zaprosił ich na sesję Rady Powiatu (30 września). 
 
Obie drużyny będą reprezentowały województwo mazowieckie na zawodach krajowych, które będą rozegrane w przyszłym roku.
 
KW


« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

To chodzi o drogę czy płytę przed remizą bo to chyba duża różnica

mieszkaniec
2014-09-28 06:55:07
Strona 1/1


Dane kontaktowe