6
2020
2018-06-14

"Wojna - śmierci w oczy"


Pod takim tytułem odbyło się przedstawienie przygotowanie wspólnie przez harcerki i harcerzy z 22 Drużyny Harcerskiej i uczniów z koła teatralnego "Abstrakcja" działających przy szkole w Jabłonnie Lackiej w związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i 100-leciem powstania Związku Harcerstwa Polskiego. Przedstawienie to jest hołdem od nas harcerzy i uczniów, dla tych, co walczyli i polegli w obronie naszego kraju przyczyniając się do tego, abyśmy dziś mogli godnie i spokojnie żyć.

Przygotowania do przedstawienia trwały od kilkunastu tygodniu. Harcerze i uczniowie poświęcili na nie swój wolny czas po lekcjach, starając się jak najlepiej przygotować do występu.

Głównym bohaterem – montażu muzyczno – słownego była Ojczyzna i ludzie, którzy niezależnie od wieku zdecydowali się stanąć w jej obronie, dla których „braterstwo” i „służba” były dwoma najważniejszymi ideałami. Dwie główne bohaterki matka i córka (Maja Mięsak i Gabriela Woźniak)przeniosły widzów z pomocą pamiętnika babci, w czasy II wojny światowej. Przypomniano więc bohaterskich harcerzy z Szarych Szeregów- Alka, Zośkę i Rudego, w których wcielili się: Damian Bolewski, Adrian Jasieńczuk i Jakub Niemirka. Widownia stała się świadkiem brutalnego przesłuchania Polaka (Dominika Jurczaka) przez rosyjskiego żołnierza (Norberta Fiuczka). Można było posłuchać tragicznych wspomnień więźniów obozów w Auschwitz i Treblince oraz ludzi walczących w Powstaniu Warszawskim. Młodzi aktorzy przypomnieli postać Janusza Korczaka – patrona sokołowskiego Hufca ZHP, który zginął wraz z dziećmi w Treblince.

Na scenie zagrali także: Rafał Banaszuk, Hubert Turemka, Dominika Murawska, Kamila Bolewska, Oliwia Rączka, Martyna Sankowska, Alicja Milik, Kinga Zdunek, Wiktoria Rucińska, Aneta Górska, Karolina Krasnodębska, Nicola Toczyska, Eliza Pogorzelska, Natalia Wawrzyniak, Iza Marchel, Zuzanna Wielgosz, Aleksandra Koc, Oliwia Koc, Gabriela Strzałkowska, Oliwia Kondraciuk, Ewa Milik, Daria Małko, Daria Niemierka, Kamila Plichta, Magda Zieniewska, Maria Pieczyska, Gabriela Czapska, Julia Fiuczek, Amelia Jóźwiak, Marta Tomczuk, Oliwia Przesmycka, Alicja Zajkowska, Anna Gawryluk, Gerard Brzeziński, Bartek Niemirka, Karol Steczkowski,

Nad obsługą techniczną przedstawienia czuwali: Piotr Abramczuk, Mateusz Koc i Krzysztof Sałata.

Przedstawianie przygotowały panie: Renata Lalak, Renata Kryszczuk i Anna Kożuchowska-Kurylak, które serdecznie dziękują harcerzom i uczniom za poświęcony przez nich czas i piękny występ.


Info / Fot: 22 DH "Pędziwiatry" 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe