17
2020
2018-02-27

Wojewoda odwiedził Bielany


W środę 21 lutego Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera odwiedził gminę Bielany. Towarzyszył mu senator Rzeczypospolitej Polskiej Waldemar Kraska oraz szef siedleckiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach – Marek Renik.

Gospodarz spotkania wójt gminy Bielany Zbigniew Woźniak powitał szanownych gości oraz przybyłych na spotkanie radnych gminnych i powiatowych, sołtysów, mieszkańców gminy oraz lokalnych przedsiębiorców m. in Zbigniewa Paczóskiego, właściciela firmy TOPAZ, Maurycego Zająca, właściciela pałacu w Patrykozach i Andrzeja Bielińskiego, właściciela piekarni w Bielanach.

Wójt Zbigniew Woźniak zauważył, że jest to pierwsza wizyta wojewody, która ma miejsce za jego kadencji. Podkreślił również, że współpraca pomiędzy gminą a wojewodą przebiega bardzo dobrze. Jako przykłady pomyślnej współpracy podał świadczenia 500+, pomoc społeczną, dotację na żłobek i dotację na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Przypomniał również, że dzięki wsparciu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, znacznie poprawiło się bezpieczeństwo na drogach i chodnikach leżących na terenie gminy.

Na początku swojego wystąpienia wojewoda Zdzisław Sipiera zaznaczył, że PiS konsekwentnie stara się realizować wszystkie reformy, które były obiecane obywatelom w okresie wyborów. Omówił także najważniejsze działania rządu, które realizowane są przez ostatnie dwa lata m. in. wsparcie finansowe gmin i powiatów, reformę sądownictwa i edukacji, proces dekomunizacji, wsparcie polskiej armii i obronności kraju oraz program 500+.

- Polska rodzina jest fundamentem polskości. Nie można tego ignorować. Ideałem byłaby sytuacja, kiedy obywatel się rodzi, uczy się, idzie na studia do dużego miasta, ale później powraca do swojej małej ojczyzny, gdzie ma pracę i rodzinę. Nie chcemy, aby młodzi Polacy szukali zatrudnienia tylko w dużych miastach. Naszym założeniem jest, aby młodzi ludzie realizowali się zawodowo w swoich rodzinnych miastach, aby mogli tam pracować i się rozwijać – podsumował.

Wojewoda zapowiedział również zmiany w funkcjonowaniu ratownictwa medycznego. Tę funkcję od prywatnych firm ma przejąć państwo, ponieważ to ono, zdaniem wojewody, ma za zadanie troszczyć się o zdrowie swoich obywateli.

W trakcje debaty z mieszkańcami głos zabrał m.in. Przewodniczący Rady Gminy Ireneusz Błoński. W imieniu mieszkańców gminy i całego powiatu prosił wojewodę o wsparcie remontu drogi na trasie Sokołów Podlaski – Paprotnia. Niewielki odcinek od Kobylan Górnych do granicy powiatu będzie remontowany, ale pozostała część drogi również wymaga natychmiastowych prac.

Delegacja z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego odwiedziła także Zespół Oświatowy im. św. Królowej Jadwigi w Bielanach Jarosławach. Goście zostali oprowadzeni po placówce przez dyrektor szkoły Renatę Kalicką. Wzięli nawet udział w jednej z prowadzonych tam lekcji.

Katarzyna Dybowska 

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

nic nie robia tylko się spotykaja

bbbb
2018-06-20 17:14:05

:)

lolek
2018-03-08 17:27:13
Strona 1/1


Dane kontaktowe