17
2019
2017-12-12

"Wojciech Młynarski. Czyli róbmy swoje"


To tytuł czwartkowego wykładu dla słuchaczy Sokołowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który wygłosił Igor Pogorzelski - reżyser dźwięku, muzykolog, filmoznawca i wykładowca akademicki. 

Wojciech Młynarski był wybitnym poetą, reżyserem i wykonawcą piosenki autorskiej, satyrykiem, artystą kabaretowym, autorem tekstów piosenek i librett, tłumaczem. Był znany przede wszystkim z autorskich recitali. Przez niektórych autorów uznawany za najwybitniejszego twórcę tekstów w powojennej historii kabaretu literackiego w Polsce. Od 1963 roku piosenki Wojciech Młynarskiego regularnie pojawiały się na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, zdobywając wiele laurów.

Podczas czwartkowego wykładu dowiedzieliśmy się o kilku nieznanych faktach z życia Wojciecha Młynarskiego. Spotkanie odbyło się w ramach projektu Fundacji DONUM „Dojrzałość okresem jest złotym” finansowanego ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Na spotkaniu była obecna pani Ewa Elżbieta Jarocka – Prezes Fundacji DONUM.

Info / Fot.: SOK,
Oprac. Katarzyna Dybowska

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe