43
2019
2011-11-28

Woda w sokołowskim basenie oczyszczona!


Basen w Sokołowie Podlaskim jest miejscem, do którego chętnie uczęszczają mieszkańcy naszego miasta i okolic.

Jak co roku od września uczniowie wielu szkół przebywają na krytej pływalni w ramach zajęć wychowania fizycznego. Niestety z raportów Państwowej Inspekcji Sanitarnej dotyczących stanu wody w basenie w 2010r. wynika, że zaistniało kilka nieprawidłowości. Podczas październikowej sesji Rady Miasta okazało się, że w próbkach wody pobranych z wanny z hydromasażem stwierdzono zbyt dużą ilość chloru, oraz obecność szkodliwych bakterii takich jak między innymi Escherichia coli. Taki stan rzeczy miał miejsce w miesiącach styczeń, luty, marzec, sierpień, wrzesień i grudzień. W dużym basenie nadmierna ilość chloru była w styczniu, marcu i listopadzie. W brodziku natomiast w marcu i czerwcu. Ilość bakterii w wodzie przekraczała normę w maju, grudniu i październiku. Wtedy również wykryto w wodzie bakterie gronkowca.

W tym roku badania wody na krytej pływalni przeprowadzane są raz na dwie miesiące. Koszt jednego badania to ok. 500 zł. Obecnie woda na basenie jest taka jak być powinna, czyli oczyszczona i przejrzysta. Możliwe jest to dzięki nowym urządzeniom filtrującym, które oczyszczają wodę na dużym basenie. Koszt jednego urządzenia to ok. 30 tys. zł.

Niebawem podobne urządzenia zostaną zamontowane również na małym basenie – deklaruje burmistrz Bogusław Karakula.

Po zaistniałych zmianach możemy być pewni, że warunki na sokołowskiej pływalni są równie dobre, a być może nawet lepsze niż na basenie w Siedlcach czy Mińsku Mazowieckim.

« wróć | komentarze [4]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

a filtry basenowe zapychają sie od siep z majtek bawełnianych pływających.......lub od ich łupieżu....

nie umiejacy pływać
2011-12-03 11:20:07

Co ma wspólnego ze sobą kąpiący się brudas i zapuszczone sanitariaty na basenie?Chyba piszacy nigdy nie był na prawdziwym basenie,z prawdziwą obsługą i z przyzwoitymi warunkami higieniczno-sanitarnymi!Jeżeli nie przeszkadzają piszącemu te" wspaniałe zapachy"i" wodna zupa"to jego sprawa.Prędzej czy póżniej wyląduje u dermatologa!Miłego pływania między e.coli a gronkowcami.

prosiczek
2011-12-01 18:45:28

Korzystam z sokołowskiego basenu od wielu lat i z całą pewnością infrastruktura i obsługa besenu jest dobra. Natomiast ewentualne bakterie lub inne problemy są z winy tych co nie myją się przed wejściem na basen. Większość korzystających z basenu stosuje się do podstawowego warunku wejścia na pływalnie jakim jest wzięcie prysznicu. Nie raz wydzę jak jakiś ham (bo tak to trzeba nazwać) ładuje się z szatni prosto na basen. Gdyby przed basenem stał ratownik i nie wpuszczał brudasów to basen byłby wzorowo czysty. Zamiast krytykować kogokolwiek z obsługi basenu lepiej zwracać uwagę śmierdzącym kolesiom by nie robili bydła.


2011-12-01 15:53:41

Tak,tak już w to uwierzę!Wodę,która jest w basenie nie tylko sie chloruje,aby ją odkazić ale raz na jakiś czas wymienia i dba regularnie o jej stan i równowagę biologiczną.Woda w basenie sokołowskim chlorowana aż oczy pieką od oparów a z sanitariatów basenowych daję w nocha taka inchalacja,że nie wiadomo,czy pływam w basenie czy szambie!Gratulacje Panie dyr.Osir-u za" prawidłowy nadzór i systematyczną kontrolę" tego obiektu!Potwierdza się powiedzenie;jaki pan taki kram!Wstyd i żenada.Pan dyr.jest już chyba zmęczony...

kiwaczek
2011-11-29 17:19:53
Strona 1/1


Dane kontaktowe