17
2020
2010-12-15

Władze miasta w komplecie


Na poniedziałkowej sesji burmistrz Bogusław Karakula złożył ślubowanie. Wybrano też wiceprzewodniczących rady miejskiej i szefów komisji.

To druga sesja w tej kadencji. Prowadził ją wybrany jeszcze przed drugą turą wyborów burmistrza Sokołowa Podlaskiego nowy przewodniczący, Waldemar Hardej.

Dwóch wice po przerwie
W poniedziałek, 13 grudnia Bogusław Karakula odebrał z rąk szefowej Miejskiej Komisji Wyborczej Mirosławy Krasnodębskiej zaświadczenie o wyborze na burmistrza i złożył uroczyste ślubowanie. Trzynastka dla burmistrza pechowa bynajmniej nie jest –  Bogusław Karakula przypominał już wcześniej, że po raz pierwszy został wybrany na sesji, która rozpoczęła się 13 listopada o godzinie 13.
Radny Tomasz Nowotniak zgłosił wniosek o przerwę, by radni „mogli się spotkać i porozmawiać”. Taką przerwę przewodniczący ogłosił. Radni wyszli do pokoju obok sali konferencyjnej i przez kilka minut trwała tam – co słyszeli goście sesji - wyraźnie ożywiona dyskusja.
Chwilę później, gdy wrócili na salę obrad, przystąpili do wyboru wiceprzewodniczących rady. Radca prawny urzędu miasta przypomniał, że istnieje zalecenie, by radny wstrzymał się od głosowania, jeśli dotyczy ono jego interesu prawnego.
– Z nadzoru prawnego wojewody mazowieckiego wiemy jednak, że w przypadku tego typu wyborów, jeśli radny zdecyduje się głosować, interwencji w kierunku uchylenia uchwały nie będzie. To indywidualna decyzja każdego, czy chce wziąć udział w głosowaniu – dodał.
Do komisji skrutacyjnej, która miała przeprowadzić tajne głosowanie, powołano: Marka Milika, Katarzynę Rudnicką i Piotra Sikorskiego. Ten ostatni musiał jednak zrezygnować (zastąpiony przez Zygmunta Wycecha), bowiem jego kandydatura została zgłoszona w wyborach wiceprzewodniczącego. Jego kontrkandydatami byli Jan Rosochacki i Krzysztof Rybak -wiceprzewodniczący w poprzedniej kadencji rady. W głosowaniu obaj dostali po 8 głosów i zostali wybrani. Piotra Sikorskiego poparło 5 radnych.

Na czele komisji
Kolejnym punktem obrad był wybór składów osobowych komisji stałych rady. Większość przychyliła się do wniosku przewodniczącego Waldemara Hardeja, by Komisja Rewizyjna liczyła 5 radnych. Jej skład kompletowano dość długo. Ostatecznie piątka została wytypowana, a szefem komisji wybrano Ewę Lipkę.
Komisja Rozwoju liczyć będzie 7 osób a jej przewodniczącym został Marek Milik. Komisją Rozwoju i Spraw Społecznych, liczącą 8 radnych, kierować będzie Roman Brochocki zaś największą, bo 9-osobowa Komisją Inwestycji i Finansów – Grzegorz Plichta.
Kolejną sesję Rady Miejskiej Sokołowa Podlaskiego zaplanowano na czwartek 16 grudnia – już po wydaniu tego numeru Wieści. Radni zająć się mieli na niej m.in. stawkami przyszłorocznych podatków lokalnych.
INFO/FOT. BOŻENA GONTARZ

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe