2
2020
2014-09-24

Władze chcą, mieszkańcy niekoniecznie


Burmistrzowi zależało na rondzie, starostwu na krótkim odcinku ul. ks. Bosko. Wszystko wskazuje na to, że obie inwestycje zostaną wykonane jeszcze w tym roku. Tymczasem wielu mieszkańców miasta twierdzi, że rondo jest zbędne. 

Spór o rondo mające powstać u zbiegu ulic: Armii Krajowej i Jana Bosko toczy się pomiędzy samorządem miejskim a powiatowym już od kilkunastu tygodni. Jego budowa planowana jest od blisko dwóch lat.
 
2 PRZETARGI NIEROZSTRZYGNIĘTE
Na początku ubiegłego roku władze miasta zdecydowały, aby wykonać projekt techniczny ronda za blisko 30 tysięcy. Wkrótce potem oba samorządy podpisały porozumienie, zabezpieczając w swoich budżetach po 300 tysięcy. 
Ogłoszono przetarg. Najlepsza oferta opiewała na kwotę blisko 720 tysięcy (zabrakło około 120 tys). Na wniosek zarządu powiatu ogłoszono drugi przetarg. Ta decyzja okazała się nietrafna. Do przetargu zgłosił się tylko jeden wykonawca, a jego cena była wyższa o ponad 50 tysięcy od najniższej kwoty z pierwszego przetargu [...]
 
DO TRZECH RAZY SZTUKA
Ogłoszono trzeci przetarg. Najkorzystniejsza oferta wyniosła 760 tysięcy (za te pieniądze uda się zbudować rondo oraz zmodernizować fragment ul. Bosko).
 
Burmistrz spotkał się z zarządem powiatu. Zaproponował, że brakującą kwotę (160 tysięcy) pokryje miasto, z tym, że powiat będzie musiał zwrócić 80 tysięcy w przyszłym roku. Powiat zgodził się na takie rozwiązanie. Samorządy cieszą się z takiego finału, bo powstanie zarówno rondo o które ubiegały władze miasta, jak również zmodernizowany zostanie krótki odcinek ul. Bosko, o co ubiegał powiat [...] - Jeśli wszystko się uda, do końca listopada prace zostaną wykonane - zapowiada burmistrz.
 
PO CO TO RONDO?
Tymczasem wielu mieszkańców Sokołowa nie jest przekonanych co do celowości tego ronda. - Po co? Przecież nie jest niebezpiecznie! Są miejsca, gdzie takie rondo bardziej by się przydało - takie słowa padają najczęściej z ust mieszkańców miasta. 
Trzeba jednak przyznać, że ruch na skrzyżowaniu jest spory. W pobliżu znajduje się bowiem szpital, Urząd Miasta, Starostwo Powiatowe, Sąd Rejonowy oraz przede wszystkim supermarket "Biedronka", w którym dziennie kilkaset osób robi zakupy. 
Na skrzyżowaniu nie dochodziło do żadnych poważnych wypadków. Właśnie z tego względu mieszkańcy nie chcą tutaj ronda, bo są przecież "miejsca bardziej niebezpieczne". Internauci również niezbyt pochlebnie wypowiadają się na temat tego ronda. 
Pod artykułem zatytułowanym "Co z tym rondem?", którego fragment umieściliśmy w sierpniu na naszym portalu internetowym, padło wiele komentarzy. Żaden z nich nie pochwalał ronda przy supermarkecie "Biedronka".

Cały artykuł w aktualnym papierowym wydaniu.

KW
 

« wróć | komentarze [15]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Wydaje mi się,że są odpowiednie warunki przepisach do spełnienia na jakich skrzyżowaniach można robić rondo,to skrzyżowanie takich warunków nie spełnia.A co z odwodnieniem na tym skrzyżowaniu i ul.Ks.Bosco?Ale rondo jest najważniejsze.

obserwatorka
2014-09-29 23:48:04

Oczywiście że wysepki, ponieważ jest tam duzo miejsca a kierowcy niech patrza na znaki i będą wiedzieli jak jechać. Ktoś pisał o rozpędzeniu samochodu? Przecież to nie ulica przelotowa, wręcz slepa. Widzę że ktoś ma kłopoty z logicznym mysleniem.

Waldo
2014-09-28 18:06:22

Te wszystkie głosy przeciwko budowie ronda i propozycje zmiany "zapału" Miasta do zbędnego podrożenia naprawy drogi niestety nie interesują włodarzy Urzędu Miasta. Nie ma znaczenia ze w tym miejscu nie ma na szczęście wypadków, a rondo bardziej potrzebne jest przy konkatedrze. Władza ma klapki na oczach i chce wydać pieniądze właśnie na rondo. Referendum by się przydało czy rondo w tym miejscu jest potrzebne. Na pewno NIE. A co do przewidywania ze jak będzie droga bez dziur to będą wypadki????? Moze wystarczyłoby postawić wzniesienia co kilkadziesiąt metrów tzw. policjanów i nikt zdrowy na głowę by się nie rozpędzał bo bałby sie o samochód. No ale cóż, łatwo się wydaje nie swoje pieniądze.

Kawa
2014-09-27 17:20:40

Rondo powinni zrobić na skrzyżowaniu ulic kosowskiej ,wolności i długiej a nie pod biedronką tam jest bardziej potrzebne.

barak
2014-09-25 22:03:42

no wybory się zbliżaj będziecie skamlać żeby was wybrać figę poszli na psy szczekać

bruno
2014-09-25 17:50:40

Na tym skrzyżowaniu wystarczy nowa nawierzchnia i rondo wymalowane( wiele takich jest, nawet niedaleko),A to, że kierowcy nie potrafią się zachować można załatwić kilkudniową akcją naszej drogówki

do tematu
2014-09-25 12:29:53

Budowa tego ronda jest jaskrawym przykładem niegospodarności samorządu, trwającej od wielu lat co widać w całym naszym mieście...


2014-09-25 10:32:20

Nie wiem jak oni chcą to rondo tak urządzić, ale jednak coś z tym skrzyżowaniem trzeba zrobić, bo większość kierowców nie wie jak się na nim zachować, szczególnie teraz, gdy druga biedronka jest w remoncie...

adasko
2014-09-25 10:17:40

Skoro specjaliści od ruchu drogowego uznali że rond najlepiej sprawdzi się w tym miejscu, to znaczy że wiedzą co mówią. Samochody jeżdżą teraz wolno bo tam są dziury, jakby była nowiutka nawierzchnia codziennie byłyby wypadki. A osoba, która usiłuje na internetowych forach udowodnić że wszyscy mieszkańcy miasta są przeciwko rondu wtedy plułaby dla odmiany na tą sytuację, że są wypadki bo NALEŻAŁO ZROBIĆ RONDO A NIE SAMO SKRZYŻOWANIE.

Adam
2014-09-25 08:48:59

Rondo lub światła bardziej potrzebne są na skrzyzowaniu z ulicą Wolności !

KSS
2014-09-25 06:40:58

Rondo im Sędziego Dąbrowskiego? Przecież żona nawet go nie pochowała w Sokołowie. Znowu chce być radną, a mieszkańców Sokołowa ma tam, gdzie senator Kraska.

sokół
2014-09-25 04:20:23

Nie wiem o czym piszesz? Nikt się Minarczuka nie czepiał. Przynajmniej nie widziałem. Można go lubić, nie lubić ale rozsądne działania należy popierać. W tej kwestii miał rację.

???
2014-09-24 22:02:49

ale jak Minarczuk pierwszy wysmiał Króla Bogusia z budową ronda toście się go czepiali. To macie rondo, wjedziecie wprost do Belonki.

widz
2014-09-24 21:43:06

Nie rondo, a wysepki i porządne oznakowanie. Rondo to zbędny wydatek, ale jak się rządzi nie swoją forsą to ma się wielkopański gest.

Hyzio
2014-09-24 21:25:18

Rondo w tym miejscu jest bez sensu. To tylko marnotrawienie pieniędzy a przecież są ważniejsze sprawy do załatwienia.

kisiu
2014-09-24 20:35:33
Strona 1/1


Dane kontaktowe