2
2020
2013-08-30

Wkrótce ruszy remont!


 Wygodne fotele i klimatyzacja w sali kinowej, nowe łazienki oraz winda to tylko kilka z wielu elementów remontu Sokołowskiego Ośrodka Kultury. 
 
WYKONAWCA JUŻ JEST !
O tym, że remont SOK-u jest konieczny, raczej przekonywać nie trzeba. Po wielu próbach zdobycia na to funduszy, w końcu doszło to do skutku. Remont ruszy już wkrótce!
Jeszcze na początku lipca informowaliśmy na naszych łamach, że burmistrz miasta Bogusław Karakula liczył się z tym, że kosztować to będzie około 6,5 mln złotych  (brutto). Jak się okazuje, jego przeliczenia były wygórowane, bo cały remont wyniesie ponad 1 mln mniej, czyli około 4,3 mln (netto). Wykonawcą będzie spółka „Łunibud” z Warszawy, którą wybrano w drodze przetargu w zeszłym tygodniu. Wybrano właśnie tę firmę, bo cenę jaką zaproponowała, była najniższa. Pozostałe 4 firmy (dwie z Sokołowa oraz po jednej z Łochowa i Warszawy) zaproponowały ceny wyższe, bo nawet ponad 6 mln zł. 
Remont ruszy już wkrótce i prawdopodobnie zakończy się jesienią przyszłego roku.
 
CIERPLIWOŚĆ POPŁACA
Gruntowny remont obejmował będzie prace budowlane, tj. remont dachu i elewacji zewnętrznej, remont  dolnego holu. Poza tym powstaną nowe łazienki i wyremontowane zostaną trakty komunikacyjne. Remont przejdzie też sala widowiskowa. Będzie tam nowa posadzka, fotele oraz klimatyzacja. Osoby niepełnosprawne poczują się w SOK-u bardziej komfortowo - powstanie bowiem podjazd i winda.
Pracy jest sporo, remont na pewno potrwa kilka miesięcy, co nie oznacza, że SOK zawiesił swoją działalność. wręcz przeciwnie. Jak mówi dyrektor SOK-u Maria Koc, wszyscy pracownicy w trakcie remontu będą pracowali i to bardzo dynamicznie. 
- Zajęcia do grup twórczych na które już prowadzimy zapisy, będą odbywały się w zaprzyjaźnionych obiektach, między innymi w Gimnazjum i Liceum salezjańskim, Gimnazjum Nr 1 oraz kilku innych miejscach, które w trakcie remontu chętnie się dla nas otwierają. Jedyne, co ucierpi podczas remontu to kino, bo przez cały okres remontu będzie ono nieczynne - tłumaczy dyrektor SOK-u. Za to później będzie tam bajkowo !! Warto być cierpliwym. Cierpliwość popłaca!

KAMIL WASZCZUK

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

10%.

pp
2013-09-01 19:28:46
Strona 1/1


Dane kontaktowe