1
2020
2019-04-03

Wizyta uczniów Szkoły Muzycznej w Muzeum Fryderyka Chopina


W niedzielę 17 marca uczniowie Szkoły Muzycznej oraz Ogniska Muzycznego SOK z klasy fortepianu Anny Mitury pod opieką swoich nauczycieli wybrali się do Warszawy, by zwiedzić Muzeum Fryderyka Chopina, a także uczestniczyć w koncercie "Piotr Moss – Cyrk Giuseppe - Muzyka opowiada… o cyrku" z cyklu „Popołudniowe koncerty dla dzieci” w Filharmonii Narodowej.

Wizyta w Muzeum Fryderyka Chopina była okazją do bliższego poznania wielkiego polskiego kompozytora. Instytucja ta sprawuje pieczę nad największą na świecie, bogatą kolekcją chopinianów – pamiątek związanych z jego życiem i twórczością. Muzeum zaskoczyło uczestników wycieczki nowoczesnym przekazem treści. W niezwykle ciekawy sposób, poprzez szereg multimediów, młodzi muzycy mogli poznać się bliżej z Fryderykiem Chopinem.

Kolejnym punktem wycieczki był udział w koncercie dedykowanym dzieciom i młodzieży w Filharmonii Narodowej. Młoda Narodowa – orkiestra złożona z muzyków Filharmonii Narodowej i studentów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina pod batutą Pawła Kapały oraz aktor Maciej Makowski, zaprezentowali utwór współczesnego kompozytora Piotra Mossa „Cyrk Giuseppe”. Koncert z udziałem samego twórcy muzycznego dzieła był ukoronowaniem jego 70-lecia urodzin i 50-lecia pracy artystycznej. 

Dla większości dzieci była to pierwsza wizyta w Filharmonii Narodowej, ale z pewnością nie ostatnia!
Info / Fot: SOK 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe