6
2020
2017-12-05

„Wisła inspiruje”


 Uczeń sokołowskiej „Jedynki”- Bartłomiej Lipka - znalazł się w gronie zwycięzców XV edycji Konkursu Ekologicznego organizowanego corocznie przez Urząd Marszałkowski województwa mazowieckiego. W kategorii „komiks” II miejsce zajęła uczennica z kl.VI NSP w Kożuchowie Kinga Rucińska.

W tym roku temat brzmiał „Wisła inspiruje”. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, z podziałem na trzy kategorie wiekowe. Najmłodsi z klas I-III malowali plakat, ci z klas IV-VI wykonywali komiks, a siódmoklasiści i młodzież z gimnazjum mieli napisać wiersz. Utwór Bartka zajął II miejsce. Uroczyste podsumowanie tej edycji nastąpiło w środę 29 listopada. Do sali konferencyjnej w Centrum Nauki KOPERNIK przybyły dzieci z terenu całego Mazowsza. W każdej kategorii przyznano trzy nagrody i trzy wyróżnienia. Cenne upominki wręczono uczestnikom, opiekunom i dyrektorom, a szkoły, z których pochodzili zdobywcy I-III miejsca dodatkowo obdarowano sprzętem sportowym.

Bartek Lipka pojechał do Warszawy z Mamą i Siostrą oraz swoją polonistką- Wiesławą Kwiek, która Go zachęciła do udziału w konkursie i czuwała nad ostatecznym kształtem wiersza p.t. „Wisła”. Po części oficjalnej, gdzie nagrodzeni i wyróżnieni prezentowali swoje prace, był czas na poczęstunek oraz indywidualne zwiedzanie stałych ekspozycji KOPERNIKA.
 

J.O.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe