17
2020
2017-04-10

Wiosna w ogrodzie i… na SUTW


W czwartek 6 kwietnia gościem Sokołowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku był Marek Jezierski, sokołowianin z pochodzenia, absolwent biologii na SGGW, który od wielu lat w sobotni poranek prowadzi program „Rok w Ogrodzie” - najstarszy i najbardziej znany magazyn poradnikowy w TVP 1 (we wrześniu będzie obchodził 25-lecie nadawania).

Prawie dwugodzinne spotkanie pod hasłem „Kwitnąca wiosna – drzewa, krzewy, byliny” minęło bardzo szybko. Barwną opowieść o magnoliach, różanecznikach, lilakach, azaliach, hortensjach i innych, mniej popularnych gatunkach roślin kwitnących na wiosnę Marek Jezierski uzupełnił pięknymi zdjęciami. Gość nie tylko zdradził tajniki uprawy i pielęgnacji różnych odmian i gatunków, ale też zaprezentował wiele ciekawostek historycznych i obyczajowych związanych z roślinami. Zachęcał do poznania historii odmian, które mamy w swoich ogrodach. Wykład wzbudził duże zainteresowanie słuchaczy, wielu z nich po raz kolejny przekonało się że „zabawa w ogród” może być niezwykle przyjemną pasją i dawać wiele satysfakcji.
Nie zabrakło czasu na liczne pytania. Nasz rodak odpowiadając na nie wykazał się jak zwykle dużą wiedzą i życzliwością wobec rozmówców.
Na zakończenie pozował do wspołnego zdjęcia z „Jesiennymi kwiatami, jak dowcipnie określił słuchaczy SUTW nasza poetka Danuta Kalinowska.
Warto dodać, ze Marek Jezierski w lipcu 2015 roku był gościem cyklu wywiadów „Znani? Nieznani? Stąd.”, publikowanego przez kilka lat w Wieściach Sokołowskich. Rozmowa jest dostępna na naszej stronie internetowej.











« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu






Odśwież kod



Komentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1






Dane kontaktowe