17
2020
2019-05-09

Wiosenne pielgrzymowanie


W ostatni piątek kwietnia z okazji Dnia Świętego Jerzego, patrona skautów i harcerzy liczna grupa harcerzy Hufca ZHP im. Janusza Korczaka w Sokołowie Podlaskim uczestniczyła w Hufcowej Pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Miedznie.

W kilkunastokilometrową wędrówkę wyruszyli przedstawiciele następujących jednostek i kadry hufca: 3 GZ Dzielne Plastusie z phm. Marzeną Pasik, 33 SDH Avanti im. Danuty Siedzikówny Inki z dh. Mateuszem Pasikiem, 43 DH Leśni Ludzie z Niecieczy z dh. Julią Smolik i pwd. Edytą Smolik, 44 SDW z phm. Agnieszką Karakulą, 25 DH Łazy z Łazowa z hm. Elżbietą Osipiak, 12 DH Ignis z Bielan, 87 DW Promienie z Grochowa z hm. Barbarą Żaboklicką, 91 SDH Tanijas im. Macieja Aleksego Dawidowskiego Alka.

Organizowane po raz dwunasty wydarzenie rozpoczęło się Koronką do Miłosierdzia Bożego sanktuarium przy ul. Oleksiaka „Wichury”, po czym harcerze pod wodzą kapelana ks. pwd. Mariusza Krolla ruszyli na pielgrzymi szlak. W miedzeńskim sanktuarium pielgrzymi wzięli udział we Mszy św., a następnie w tradycyjnym spotkaniu sokołowskich i węgrowskich harcerzy i ich przyjaciół w Domu Pielgrzyma w Miedznie.

W tym roku gośćmi przedsięwzięcia byli: hm. Cezary Supeł Komendant Chorągwi Mazowieckiej ZHP w Płocku, phm. Maciej Robak Zastępca Komendanta Chorągwi Mazowieckiej ZHP w Płocku - przedstawiciel Hufca Doliny Liwca w Węgrowie, phm. Dariusz Piętka Członek Rady Chorągwi Mazowieckiej ZHP w Płocku - Komendant Hufca ZHP „Mazowsze” w Mińsku Mazowieckim, Dorota Kuczyńska - dyrektor Publicznego Gimnazjum im. bł. Jana Pawła II. Nie zabrakło instruktorów hufca na czele z Komendantką hm. Bożenną Hardej. 


J.O. 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe