15
2020
2013-03-08

Wilga skuteczniejsza od Podlasia


W przedostatnim meczu sparingowym przed rozpoczęciem rundy wiosennej klasy okręgowej Podlasie przegrało w Miętnem z Wilgą Garwolin (IV liga mazowiecka, 9. miejsce w grupie południowej), 2:7 (1:3).
Podlasie Sokołów Podl. - Wilga Garwolin 2:7 (1:3)
Bramki: Świnarski 5’, 82’ - Piorun 17’, 40’, Kargul 43’, Puciłowski 49’, Wachnicki 51’, Baranowski 72’, Sitarek 86’
Skład: Bieliński - Skwarek, Maksymiak, Błoński, Ł. Buczyński, - Pietrzyk, Siedlecki, J. Wyrozębski, Klimczuk - Świnarski, P. Buczyński Zespół Podlasia przystąpił do spotkania z czwartoligowcem w mocno osłabionym składzie, bez aż ośmiu podstawowych zawodników i dwóch bramkarzy, co miało wpływ na przebieg spotkania. Mecz zaczął się dobrze dla zespołu z Sokołowa. W 5’ Świnarski wykorzystał bład stopera, przejął piłkę na 20. metrze i będąc sam na sam z bramkarzem Wilgi, Nurzyńskim, płaskim strzałem w długi róg trafił do bramki. Od następnych minut uwidoczniała się przewaga Wilgi i mecz toczył się na połwie Podlasia. W 17’ rzut rożny wykonywała Wilga. Błąd obrony Podlasia wykorzystał Piorun, z małej odległości kierując piłkę do bramki. W 40’ wrzutka z prawej strony w pole karne Podlasia, błąd bramkarza, który nie złapał piłki i ponownie Piorun strzelił do pustej bramki. W 43’ strzałem z 40 metrów Kargul pokonał bramkarza Podlasia i Wilga do przerwy prowadziła 3:1.
W drugiej połowie już na początku kolejny błąd obrony Podlasia w wyprowadzenieu piłki i Puciłowski oddał niezbyt silny strzał, pokonując Bielińskiego. Dwie minuty później Wachnicki otrzymał podanie w polu karnym, na ósmym mietrze przelobował bramkarza Podlasia i piłka wpadła do siatki. W 72’ rzut rożny wykonywał przeciwnik. Po zamieszaniu w polu karnym strzał Baranowskiego z pięciu metrów trafił do siatki. W 82’ ładna akcja Podlasia. Pietrzyk podał prostopadłą piłkę do Świnarskiego, który wyprzedził obrońcę Wilgi, ograł bramkarza i strzelił do pustej bramki. W 86’ składna akcja Wilgi, po niej Sitarek strzałem z dziesięciu metrów ustalił wynik spotkania. Sytuacji do zdobycia bramki nie wykorzystali dwukrotbie Świnarski, Pietrzyk, Klimczuk i J. Wyrozębski.
Ostatni miecz sparingowy Podlasie rozegra z a-klasowym zespołem Miedzanki Miedzna.

JULIUSZ NOWICKI

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe