17
2020
2012-12-21

"Wigilia dla Samotnych"


Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas, gdy najbardziej odczuwa się samotność. Dlatego też dla samotnych osób z terenu Miasta i Gminy Kosów Lacki 13 grudnia 2012r. odbyła się już po raz siedemnasty „Wigilia dla Samotnych” organizowana, jak co roku, przez Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przy współudziale Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury.

 

 
 

To wyjątkowe spotkanie, na które raz w roku zostają zaproszeni Ci, którzy być może przy wigilijnym stole zostaną sami. W tym roku wzięło w nim udział około 30 osób. Na spotkanie przybyli także zaproszeni goście: zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Kosów Lacki Longina Oleszczuk oraz Proboszcz Parafii p.w. NNMP w Kosowie Lackim Ks. Tomasz Pełszyk.

 

 
 

Przybyłe na wigilię osoby powitała Kierownik MGOPS – Monika Dykowska i Dyrektor M-GOK Ewa Rutkowska. Następnie w nastrój świąteczno-wigilijny wprowadził wszystkich program artystyczny przygotowany przez pana Marka Kołodziejskiego z M-GOK Kosów Lacki. Na scenie swoje wokalne umiejętności prezentowali: Marzena Radomska – Wujek, Eliza Niemiec, Karolina Wrzosek, Weronika Jakubik oraz Mateusz Żochowski i Patryk Wrzosek. Gościnnie wystąpili: Michał Pieńkowski, Paweł Tarkowski, Witold Radomski oraz Artur Ziontek. Wystąpił również CHÓR działający przy Ośrodku Kultury z piękną aranżacją tradycyjnych kolęd. Po części artystycznej zebrani goście przeszli do świetlicy, gdzie czekały na nich pięknie zastawione stoły i świąteczne potrawy własnoręcznie przygotowane przez panie z Ośrodka Pomocy Społecznej

 

 
 

Wieczerzę wigilijną rozpoczął Proboszcz Ks. Tomasz Pełszyk od modlitwy i odczytania fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza oraz złożył zebranym świąteczne życzenia. W imieniu Władz Samorządowych zastępca Burmistrza Longina Oleszczuk przekazała życzenia pełnych ciepła i spokoju Świąt Bożego Narodzenia oraz zdrowia i pomyślności w nadchodzącym roku. Do życzeń dołączyły się również Kierownik MGOPS Monika Dykowska i Dyrektor MGOK Ewa Rutkowska, których instytucje współpracując ze sobą już po raz siedemnasty w ten świąteczny czas pragną nieść pociechę, odrobinę radości i ciepła osobom chorym i samotnym. Jak każe tradycja zebrani łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia. Nie obyło się bez wzruszeń... Wzruszeni byli goście, wzruszeni byliśmy my sami mając świadomość, że tak prostym gestem dostarczyliśmy tak wiele radości.

Na zakończenie każdy z przybyłych gości otrzymał świąteczny upominek. Podziękowaniom nie było końca.

 

 
 

Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury

 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe