17
2020
2021-12-21

Wieści z Pedagogicznej - na nadchodzące święta polecamy


Już czuć wokoło atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Ubieranie choinek, pakowanie prezentów, przygotowywanie wigilijnych potraw, śpiewanie kolęd – to najbardziej znane zwyczaje świąteczne w naszym kraju i najbardziej pracochłonne w przygotowaniu. By wszystko przygotować perfekcyjnie polecamy Państwu kilka przewodników z Naszej Biblioteki, by Święta były piękne, wyjątkowe i magiczne. 

Mój dom jest pełen aniołów. Przyleciały tu wszystkie. Z całego świata. Takimi słowami Agnieszka Maciąg zaprasza nas do swojego świata w swojej najnowszej książce ,,Dom pełen miłości. Przepisy na cztery pory roku ". Oprócz przepisów podzielonych na cztery pory roku, zawiera w sobie także przepisy na najważniejsze Święta, Wielkanocne i Bożego Narodzenia. Oprócz przepisów zilustrowanych pięknymi zdjęciami autorka pięknie nas czaruje słowem i mądrością życiową. Znajdziemy tu przepisy na dania wegańskie, wegetariańskie, ryby, drób i owoce morza. Przepisów jest moc z dokładnym opisem wykonania, które nawet dla amatora będą proste w realizacji.

Kolejną pozycją przydatną na pewno będzie książka Joanny Góźdź ,,Inspiracje na Boże Narodzenie”. Znajdziecie w niej Państwo prawie wszystko, co się tematycznie wiąże ze świętami Bożego Narodzenia. Niebanalne pomysły na atrakcyjne dekoracje, pakowanie prezentów, własnoręcznie wykonane upominki, przepisy kulinarne, a także teksty najpopularniejszych kolęd jak Cicha noc, Do szopy, hej pasterze, Lulajże Jezuniu i wiele innych.

Żeby spotkanie wigilijne i świąteczne odbyło się przy pięknie nakrytym stole, dostosowanym do okazji i nastroju polecamy Państwu książkę Magdaleny Szwedkowicz - Kostrzewy ,,Jak dekorować stół”, która podpowie jak przygotować aranżacje stołu z indywidualnymi upodobaniami. Gdyby okazało się, że Wasza choinka jest zbyt uboga, polecamy książkę Agnieszki Bojarowskiej – Przeniosło ,,Dekoracje choinkowe”. Autorka opisuje jak wykonać bombki, anioły, wianki, serca, gwiazdy z prostych materiałów (łodyżek traw, ziarenek kawy, starej firanki, kolorowych tasiemek, piór, suszonych owoców itp.), by świąteczne drzewko było wyjątkowe.

Cóż, pozostało tylko życzyć Czytelnikom Wieści pięknych, wyjątkowych i magicznych Świąt w gronie najbliższych.

BP

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe