27
2019
2017-07-10

WIERZBICE GÓRNE MAJĄ NOWĄ DROGĘ


   Wierzbice Górne to niewielka wieś, ale atrakcyjna ze względu na swą lokalizację, doczekała się przebudowy drogi. Droga ta łączy się z drogą krajową Nr 62 i prowadzi w kierunku wsi Karskie.
   W okresie od kwietnia do czerwca wykonana została przebudowa drogi gminnej na odcinku o dł. 2,1402 km i szerokości 5 m poprzez wykonanie podbudowy i nawierzchni asfaltowej.
   Inwestycja zakończona podpisaniem protokołu odbioru końcowego z dnia 12.06.2017 r. na kwotę brutto 699 198,41 zł. W odbiorze inwestycji udział wzięli przedstawiciel Wykonawcy PRDM MIKST z Węgrowa, pracownik Urzędu Gminy, Inspektor nadzoru oraz Sołtys wsi i Radny Gminy Repki.
   Na powyższe zadanie Gmina Repki złożyła do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego wniosek o dofinansowanie ze środków związanych z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych. Zarząd Województwa Mazowieckiego przyznał dotację na realizację zadania pn. ,,Przebudowa drogi gminnej od drogi krajowej Nr 62 do wsi Wierzbice Górne” w wysokości 90.000 zł.
   Zrealizowana inwestycja  ma nie tylko służyć rolnikom, ale przede wszystkim umożliwi dojazd do gospodarstw i domostw oraz podniesie poziom bezpieczeństwa.
   Dla mieszkańców wsi i okolicznych miejscowości przebudowa drogi jest bardzo istotna i długo wyczekiwana.
 
 
info. UG Repki 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe