29
2022
2013-01-24

Wiersz Ireny Filipczuk w TVP


Znana aktorka Teresa Lipowska z okazji Dnia Babci w programie „Pytanie na śniadanie” zaprezentowała wiersz pochodzącej z Tchórznicy poetki Ireny Filipczuk.
W porannym programie TVP brała udział również inna znana babcia - Beata Tyszkiewicz oraz psycholog Monika Dreger. Teresa Lipowska przyniosła do studia tomik wierszy. - Wnuki są potrzebne babciom, żeby było kogo kochać i rozpieszczać - uważa aktorka. - Jednak trzeba zwracać uwagę na to, czego rodzice wymagają i to rozpieszczanie powinno mieć pewne granice. Trzeba dawać maksimum miłości, natomiast nie pozwalać na to, czego rodzice zabraniają. To jest bardzo na korzyść babć, jeżeli potrafimy z dystansem patrzeć na to, co robią nasze dzieci. Myślę, że możemy mówić wnukom o rzeczach, o których nasze dzieci nie mają czasu rozmawiać: o szacunku do starszych, miłości, patriotyzmie. Trzeba wnukom mówić, że się je kocha.
Na zakończenie programu Teresa Lipowska postanowiła przeczytać jeden z wierszy Ireny Filipczuk. Wybrała utwór „Do wnuczki” z tomiku „Ślady na wodzie”. Wiersz ten wszystkim obecnym w studiu bardzo się spodobał. Najnowszy tomik poezji Ireny Filipczuk - „Wakacje z dziadkami” jest dostępny w Bibliotece Pedagogicznej w Sokołowie Podlaskim. Polecamy!

K. Markusz

« wróć | komentarze [3]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Irena Filipczuk już posiada w sprzedaży \"Ślady na wodzie\". Telefon kontaktowy 500138348.

Poezja
2013-02-25 13:15:02

Brawo dla autora artykułu za spostrzegawczość!

Ewa
2013-02-18 21:54:46

Pomóżcie - poszukuję wierszy Ireny Filipczuk \"Ślady na wodzie\" gdzie znajduje się utwór \"Do wnuczki\"

Ala
2013-02-07 19:10:34
Strona 1/1


Dane kontaktowe