43
2019
2018-09-04

Wiemy, kto zarejestrował komitety wyborcze


Znamy listę komitetów wyborczych, które będą wystawiały swoich kandydatów w jesiennych wyborach samorządowych w powiecie sokołowskim. Zarejestrowano ich w sumie 29,
ale do tego dojdą jeszcze komitety partii politycznych i organizacji, które kandydatów zamierzają wystawić w więcej niż jednym okręgu wyborczym.

Termin na zarejestrowanie komitetów wyborczych upłynął w poniedziałek 27 sierpnia.
W przypadku powiatu sokołowskiego i samego miasta rejestracji dokonano u Komisarza Wyborczego w Siedlcach I.

Komitety wyborcze zajmują się teraz zbieraniem podpisów pod listami kandydatów do rad gmin i miasta. W tym celu komitety muszą zebrać pod listą co najmniej 25 podpisów od wyborców stale mieszkających w gminie, gdzie leży okręg wyborczy, w którym lista jest zgłaszana. W przypadku wyborów do rad powiatów każda lista kandydatów musi być poparta podpisami co najmniej 200 wyborców. Termin rejestracji upływa o północy 16 września.

Kolejnym krokiem będzie zgłaszanie kandydatów na wójtów i burmistrzów. Urzędujący
w mieście Sokołów Podlaski burmistrz Bogusław Karakula będzie startował z własnego komitetu wyborczego. W zeszły czwartek, 30 sierpnia, swoją kandydaturę do boju o fotel włodarza miasta ogłosił Włodzimierz Nowotniak, były zastępca burmistrza miasta i gminy Łosice w latach 2016-2018. Oficjalnie swój start w wyborach na burmistrza ogłosił także obecny wójt gminy Sokołów Podlaski Marcin Pasik. Własny komitet na terenie miasta zarejestrował też startujący w poprzednich wyborach na burmistrza Włodzimierz Tomczuk. Na liście znajdują się także komitety wyborcze Moniki Skibińskiej Serce
dla Sokołowa oraz Marka Matysiaka, kandydatów do Rady Miasta.

Zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego przyjęte przez Komisarza Wyborczego w Siedlcach (z terenu powiatu sokołowskiego):

W gminie Bielany: KWW Nam Zależy na Gminie Bielany, KWW „Wspólna Gmina Bielany”.

W gminie Ceranów: KWW Ewy Częścik, KWW Krzysztofa Młyńskiego,
KWW „Odpowiedzialny Rozwój”.

W gminie Kosów Lacki
: KWW Gertrudy Niemiec Lepszy Kosów – Bogatsza Gmina, KWW Jana Słomiaka.

W gminie Jabłonna Lacka
: KWW Wiesława Michalczuka.

W gminie Repki
: KWW Gmina Repki, KWW Skwierczyn, KWW Sołectw Gminy Repki, KWW Wyrozęby.

W gminie Sabnie: KWW Gminy Sabnie, KWW Ireneusza Piotra Wyszyńskiego,
KWW Leszka Iwaniuka, KWW – Rodzina.

W gminie Sokołów Podlaski: KWW Gmina z Przyszłością, KWW Janusza Kur,
KWW Krystyny Gregorczyk, KWW Macieja Sawicza, KWW Mieszkańców Gminy Sokołów Podlaski, KWW Mirosława Sobieskiego, KWW Rafała Podniesińskiego.

W gminie Sterdyń
: KWW Lepsza Gmina Sterdyń, KWW Marianny Kobylińskiej.

Przyglądając się bliżej zarejestrowanym komitetom w naszym powiecie można wywnioskować, że o reelekcję na stanowisko wójta w następnej kadencji będą starali się wójt gminy Ceranów Krzysztof Młyński, wójt gminy Jabłonna Lacka Wiesław Michalczuk, wójt gminy Sabnie Ireneusz Piotr Wyszyński oraz burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki Jan Słomiak. Krystyna Mikołajczuk-Bohowicz wystartuje z list komitetu Komitet Wyborczy Wyborców Gmina Repki, a jej kontrkandydatką będzie Apolonia Stasiuk, kandydatka z list Prawa i Sprawiedliwości. Część kandydatów na wójtów, sprawujących obecnie tę funkcję wystartuje z list komitetów wyborczych o zasięgu ogólnopolskim. Oficjalnie wszystkich pretendujących na stanowiska włodarzy gmin i miasta Sokołów Podlaski poznamy najpóźniej 26 września.

Ewelina Wolska
Fot. K.D.
 

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

To Lesio Iwaniuk startuje na wójta w swojej gminie? W powiecie już mają go wyraźnie dosyć

marynarz
2018-09-06 12:04:34

Dużo tych zbawicieli


2018-09-05 08:42:38
Strona 1/1


Dane kontaktowe