1
2020
2018-01-23

Wiemy, kto wybierze nowego dyrektora szpitala


 18 stycznia, podczas nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Sokołowskiego, radni wybrali członków komisji konkursowej, która powoła nowego dyrektora SP ZOZ w Sokołowie Podlaskim. W skład komisji weszło 6 członków.

Wraz z końcem stycznia stanowisko dyrektora sokołowskiego szpitala opuści Ewa Wojciechowska. Jej śladem postanowił pójść także zastępca dyrektora ds. lecznictwa Ryszard Przybylski. Na minionej sesji radni powiatowi wybrali skład komisji konkursowej, która wyłoni najodpowiedniejszą osobę do kierowania placówką.

Już na początku spotkania przewodniczący klubu PiS Jacek Odziemczyk wystosował wniosek o przełożenie konkursu do listopada br., czyli po wyborach samorządowych. Zdaniem radnych opozycji należałoby wybrać na dyrektora szpitala kogoś, kto mógłby w sposób komfortowy i przejrzysty współpracować z nową Radą Powiatu i nowym Zarządem.

- Jako klub uważamy, że w sytuacji jaka zaistniała, najwłaściwszym rozwiązaniem byłoby, żeby podmiot tworzący powołał na to stanowisko kogoś na zasadzie pełnienia obowiązków. Wszyscy dobrze wiemy, że za kilka miesięcy sytuacja może się zmienić. Dobrze by było, żeby nowy dyrektor szpitala powołany we właściwym konkursie rozpoczął udaną współpracę z nową radą przez najbliższe cztery lata. Nie mówię tego w naszym interesie, ale niezależnie od tego, czy na jesieni wygra partia X, Y czy Z.

Ogłoszono dziesięciominutową przerwę, podczas której Zarząd debatował nad wnioskiem radnego Odziemczyka. Po konsultacji z radcą prawnym, stwierdzono, że postulat nie może zostać przyjęty, gdyż zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 2012 roku w sprawie przeprowadzania konkursu na niektóre stanowiska kierownicze, komisje konkursową powinno się powołać w przeciągu dwóch miesięcy od zwolnienia stanowiska kierowniczego. W związku z powyższym, radni przystąpili do zgłaszania kandydatur osób, które miałyby zasiadać w komisji.

Na drodze głosowania wybrano 6 osób: sekretarz Starostwa Powiatowego Iwonę Sokołowską, radnych z koalicji PO-PSL - Longinę Oleszczuk i Wojciecha Jańczuka, radną z klubu PiS Teresę Dąbrowską, lekarza Cezarego Popowskiego wskazanego przez Przewodniczącego Rady oraz wójta gminy Jabłonna Lacka Wiesława Michalczuka, wybranego przez radę społeczną SP ZOZ.

Podczas sesji zgłoszono także kandydatury Jarosława Puściona, Ewy Kraski oraz Andrzeja Minarczuka, jednak nie wyrazili oni zgody na zasiadanie w komisji.

Gdy sesja zmierzała ku końcowi, radny Sławomir Wróblewski z klubu PiS odczytał oświadczenie napisane w imieniu wszystkich członków opozycyjnego klubu:

- W lokalnych mediach w ostatnim okresie pojawiły się informacje o rezygnacji z zajmowanego stanowiska pani dyrektor sokołowskiego szpitala. W komentarzach członków Zarządu oraz pracowników Starostwa odczytujemy, że jedną z przyczyn są radni opozycji, którzy ciągle „nękali” panią dyrektor. Stanowczo oświadczamy, że odcinamy się od takich insynuacji. Tak jak cała społeczność lokalna, również i my chcielibyśmy poznać faktyczne powody rezygnacji. Jako radni mamy obowiązek troszczyć się o nasze wspólne dobro. Kierując się troską o potrzeby mieszkańców naszego powiatu, zawsze będziemy zadawać pytania, również te niewygodne. W zamian prosimy o odpowiedzi, a nie kąśliwe komentarze. Nowemu dyrektorowi życzymy powodzenia merytorycznej współpracy ze związkami zawodowymi.

Katarzyna Dybowska

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe