11
2020
2017-11-28

Wielkie serca dla harcerza


Powodzeniem zakończył się środowy (22 XI) Koncert Charytatywny „Serce dla Harcerza. PomóżMY wstać Michałowi”. W czasie pełnego dobrych emocji wieczoru w Sokołowskim Ośrodku Kultury, na leczenie i rehabilitację 24-letniego sokołowianina, poszkodowanego w lipcu 2017 w wyniku nieszczęśliwego wypadku, zebrano 39.550 zł.

Wśród przybyłych na koncert do nie zabrakło gości, władz samorządowych, przedsiębiorców, harcerzy i innych osób, którym nie jest obojętny los niezwykle serdecznego, życzliwego i pogodnego druha Chichota, od lat zaangażowanego w przedsięwzięcia harcerskie i inną pracę wolontariacką. Wszystkich powitał dyrektor Marcin Celiński. Zaznaczył, że kiedy Michał zalazł się w potrzebie, nie pozostał sam, a dziś nie jest sam w szczególny sposób. Podkreślił zaangażowanie harcerzy w całą akcję pomocy. „Odzywa się wspomnienie tych wspaniałych lat, które spędziłem w harcerstwie” – dodał. Również Naczelniczka ZHP hm. Małgorzata Sinica, potwierdziła, że harcerstwo jest dobrym sposobem wychowania do dorosłości. Przekazała ona dla bohatera wieczoru cenną figurkę Matki Bożej, wykonaną przez skautów z Madagaskaru. Zebrani mogli też obejrzeć króciutki film, w którym Michał pełnym wzruszenia głosem dziękuje tym wszystkim, dzięki którym będzie mógł dalej walczyć o odzyskanie sprawności.

Następnie przed publicznością szczelnie wypełniającą salę widowiskową wystąpiły zespoły muzyczne i grupy wokalne: Gimnazjal Band ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Sokołowie, Sąlepsi, Manufaktura Dźwięków, Voci Voci i Voci Cantati z Sokołowskiego Ośrodka Kultury oraz Zespół Harcerski „Watra” z Hufca ZHP w Sokołowie Podlaskim. Aukcję przedmiotów podarowanych przez darczyńców prowadziły aktorki: sokołowianka Lidia Sadowa, Olga Kalicka, Monika Mazur oraz Misheel Jargalsaikhan. Sposób prowadzenia aukcji i otwarte serca licytujących sprawiły, że uzyskiwana kwota przekraczała wielokrotnie cenę wywoławczą.

Organizatorem charytatywnego wydarzenia był Komitet Społeczny „Serce dla harcerza”, powołany w Sokołowie Podlaskim przez rodzinę, przyjaciół oraz przedstawicieli lokalnej społeczności celu zebrania środków finansowych na leczenie Michała Wierzbickiego, współorganizatorami - Hufiec ZHP Sokołów Podlaski im. Janusza Korczaka, Urząd Miasta w Sokołowie Podlaskim oraz Sokołowski Ośrodek Kultury. Obecnie, jak poinformowano na koncercie, dzięki zespołowi wspaniałych ludzi i własnej determinacji, Michałowi udało się osiągnąć widoczne sukcesy. Samodzielnie oddycha, zaczął mówić, nastąpiła też częściowa poprawa funkcji kończyn górnych. Jednak przed nim jeszcze długa droga do zdrowia i aktywnego życia.

Patronat honorowy nad wydarzeniem przyjęli: Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski Bogusław Karakula, Naczelnik ZHP hm. Małgorzata Sinica i Komendant Chorągwi Mazowieckiej ZHP hm. Michał Bagiński.

J.O. / Fot. Rafał Skomorucha

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe