17
2020
2014-10-05

Wielkie otwarcie


W środę 1 października po rocznym remoncie uroczyście otwarto Sokołowski Ośrodek Kultury.

Licznie przybyli uczestnicy gali otwarcia byli zachwyceni całkowicie odmienionym wnętrzem budynku. Szczegółowo o zmianach w tym najważniejszym przybytku kultury w naszym powiecie informowaliśmy w 34. numerze Wieści Sokołowskich. Zebrani na widowni mogli sobie uświadomić skalę tych zmian oglądając nie tylko placówkę, ale też prezentację multimedialną.  

Spotkanie prowadziła Maria Koc, wieloletnia dyrektor SOK-u, a od 24 września Senator RP oraz Iwona Kopiwoda, obecnie pełniąca obowiązki dyrektora placówki. Obecni byli przedstawiciele parlamentu i władz samorządowych wszystkich szczebli, wielu duchownych z biskupem drohiczyńskim Tadeuszem Pikusem na czele, dyrektor Katolickiego Radia Podlasie ks. kan. Sławomir Kapitan, przedstawiciele wielu placówek kultury z Mazowsza, a także szkół, przedszkoli, stowarzyszeń, firm i instytucji z Sokołowa Podlaskiego oraz mediów lokalnych. Nie zabrakło reprezentantów firmy Łunibud z Warszawy, czyli wykonawcy inwestycji oraz autorów projektu architektonicznego.
 
Istotną częścią uroczystości były okolicznościowe wystąpienia i podziękowania. Maria Koc ze wzruszeniem wspominała minione lata, kierując ciepłe słowa do wszystkich, z którymi przyszło jej współpracować.  Biskup Tadeusz Pikus poświęcił budynek i życzył, aby w nim „rozwijała się prawda, dobro, piękno i świętość”. Odczytany też został list bpa Antoniego Dydycza, w którym biskup-senior podkreślił między innymi, że odkrywanie piękna kultury polskiej i jej przekazywanie jest ważne dla zrozumienia własnej tożsamości. Przypomniał, że nasi przodkowie mimo niewoli i rozbiorów rozumieli, że trzeba inwestować w kulturę i ją rozwijać. Burmistrz Bogusław Karakula zaznaczył, że rozpoczęcie remontu SOK było możliwe dzięki decyzji radnych. Podziękowania i okolicznościowe statuetki z drewna wykonane przez Leszka Kunickiego ze Skrzeszewa otrzymało wiele osób, dzięki którym ośrodek może realizować swoją misję w warunkach godnych XXI wieku i cieszyć swoich bywalców nowoczesnym wnętrzem. Wieczór był też okazją do złożenia życzeń i podziękowań Marii Koc jako odchodzącej dyrektor placówki. Do pani senator ustawiła się długa kolejka przyjaciół i byłych współpracowników.

W ostatniej części gali wystąpiła Orkiestra Sinfonia Viva pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza z udziałem wybitnego pianisty Karola Radziwonowicza. Muzycy wykonali utwory Karola Szymanowskiego, Mieczysława Karłowicza i Fryderyka Chopina. 
Sinfonia Viva to orkiestra założona w 1998 roku przez skrzypka, dyrygenta, aranżera, kompozytora Tomasza Radziwonowicza. Zespół tworzą absolwenci i studenci Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Orkiestra cieszy się międzynarodową renomą, współpracuje ze znakomitymi artystami i ma w swoim dorobku kilkanaście płyt CD z muzyką poważną, jazzową oraz filmową. 

Już wkrótce na scenie Sokołowskiego Ośrodka Kultury kolejne ważne wydarzenia artystyczne. 

J.O.


 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe