17
2020
2011-01-12

Wielkie Granie po raz dziewiętnasty


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od wielu lat gra również w Sokołowie Podlaskim. Tym razem udało się zebrać 30 220 zł. Wszystko to dzięki wielu wolontariuszom.

W niedzielę 9 stycznia wczesnym popołudniem wszyscy chętni mogli na placu za budynkiem SOK podziwiać pokaz umiejętności zarówno sokołowskich policjantów, jak i strażaków.

Muzyka i aukcja
Później przyszła kolej na koncert, na którym wystąpiły zespoły muzyczne oraz grupy taneczne. Na scenie Sokołowskiego Ośrodka Kultury zaprezentowali się: Play That Funky Music, Zespół Pieśni i Tańca Sokołowianie, Black Code Dance Studio, Formacja Tańca Nowoczesnego Contra, Kwiaty Rocka, grupa Prowokacja z I Liceum Ogólnokształcącego, sekcja gitarowa działająca w SOK oraz Kacezet, któremu swoją muzyką udało się nawet rozruszać nieco sokołowską publiczność.
W trakcie koncertu przeprowadzono też licytację przedmiotów podarowanych przez sponsorów. Sprzedano m. in. medal z odbywającego się w Warszawie biegu „Policz się z cukrzycą" za 150 zł, telefon komórkowy za 400 zł, poradnik Dzień Dobry TVN z autografami za 100 zł, dużego pluszaka za 150 zł, kurs prawa jazdy kategorii B za 1310 zł, słuchawki Philips za 60 zł, podarowaną przez Tomka Nowotniaka koszulkę z zeszłorocznego Pucharu Świata z autografami zawodników za 70 zł, suknię wieczorową za 100 zł, koszulkę zawodników MMA z autografami za 70 zł, karnet do sali zabaw Fantazja za 50 zł, karnety do salonu Effect i Sun City Solarium za 60 zł, książkę Jacka Poniedziałka „Wyjście z cienia" za 110 zł (w tym przypadku, gdyby ktoś zdecydował się zapłacić za nią 300 zł mógł spotkać się z aktorem osobiście, chętnych jednak nie było), kolację dla dwojga w Kafejce za 200 zł. Przedmioty, których nie zdążono wylicytować zostaną wystawione na aukcjach internetowych. Na koniec był oczywiście tort oraz tradycyjne światełko do nieba.

Dziękujemy wszystkim
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pod batutą Jurka Owsiaka zagrała już po raz dziewiętnasty. I tym razem wolontariusze zbierali pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali. Pomoc skierowana będzie do dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.
Wśród sponsorów tegorocznej Orkiestry znaleźli się: sklep Marion, Ośrodek Szkoleniowy Acze, PSS Społem, sieć sklepów Topaz, salon urody Effect, Sony Music, pan Mariusz Pytel Visa-tel, pan Karol Moczulski Kartel, Motir-Abs Państwo Niewiadomscy, Zakłady Mięsne Sokołów SA, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Sokołowie Podlaskim, MDD Leszek Moczulski, Kafejka, Restauracja Zamkowa z Drohiczyna Teresa Nazarczuk, firma Reper, pan Cezary Kondracki, pan Tomasz Nowotniak, sieć sklepów Gama, Sun City Solarium.
KATARZYNA MARKUSZ
FOT. S. TOMASZEWSKI

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe