17
2020
2017-03-06

Wielki Post z Sokołowskim Ośrodkiem Kultury


Wielki Post ma istotne znaczenie także pod względem kulturowym. Gorąco zapraszamy Państwa na ważne, niezwykle ciekawe wydarzenia i filmy, które przygotowaliśmy dla Państwa w Sokołowskim Ośrodku Kultury. Mamy nadzieję, że pomogą Wam one w głębokim przeżyciu tego okresu.

Już 12 marca odbędzie się spektakl w wykonaniu aktorów z Polskiego Teatru Historii poświęcony historii ks. Popiełuszki.
Kolejną wartościową inicjatywą będzie wykład Doroty Pikuli pt. „Sztuka jako inspiracja do rozważania Wielkiego Postu”, który wygłoszony zostanie 23 marca w ramach Sokołowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Już 3 dni później, tj. 26 marca chcielibyśmy zaprosić wszystkich mieszkańców naszego miasta na Misterium Męki Pańskiej, spektakl w wykonaniu parafian Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

2 kwietnia 2017 r. o godz. 18:30 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego odbędzie się Koncert Pasyjny w wykonaniu Chóru Kameralnego "KOE", działającego w Sokołowskim Ośrodku Kultury pod batutą Anety Mroczek. Chór wykona a cappella dzieła oparte na tekstach ewangelistów opisujących mękę i śmierć Jezusa Chrystusa. Będzie to wspaniała okazja, aby dzięki niezwykłej muzyce w wyjątkowy sposób przeżywać okres Wielkiego Postu. Koncert ten na pewno stanie się odnową dla ducha, skłoni obecnych do rozmyślań i refleksji nad sensem życia.W programie: Giovanni Pierluigi da Palestrina, Józef Świder, Jouzas Naujalis, Zoltan Kodaly inni.

Również w Kinie „Sokół” nie zabraknie filmów, które dadzą nam do myślenia w tym niezwykłym okresie Wielkiego Postu. W dwóch ostatnich tygodniach marca i pierwszym tygodniu kwietnia na wielkim ekranie będziemy mogli zobaczyć „Zerwany kłos” – dramat religijny, który niesie przesłanie o sensie cierpienia, zwycięstwie miłości nad nienawiścią, a także wieść o tym, że wiara w Jezusa Chrystusa potrafi nieustannie odmieniać życie każdego z nas.
Kolejnymi filmami godnym polecenia jest „Chata” oraz „Milczenie”. Pierwszy z nich jest opowieścią o rodzinnej tragedii, a spotkanie w tajemniczej leśnie chacie z nieznajomym okaże się niezwykłym doświadczeniem pozwalającym zrozumieć sens tych wydarzeń i zupełnie inaczej spojrzeć na życie i świat.
„Milczenie” dzieło wybitnego Martina Scorsese oparte na powieści Shusaku Endo ukazuje zderzenie dwóch cywilizacji i religii XVII wieku. W kraju, gdzie wiara chrześcijańska jest karana śmiercią przekonania i umiejętności przetrwania głównych bohaterów zostaną poddane najcięższej próbie.

Serdecznie zapraszamy Państwa do przeżywania tego niezwykłego okresu razem z Sokołowskim Ośrodkiem Kultury.


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe