17
2020
2018-09-04

Wielki finał na Trawniku Coolturalnym


W dniach 30-31 sierpnia na Trawniku Coolturalnym przy Sokołowskim Ośrodku Kultury odbyły się ostatnie spotkania z cyklu "Herbatka dla Seniora", "Koncert wieczorową porą" i "Plenerowe kino letnie". Nie obyło się bez wspólnej zabawy i poczęstunku.

Na scenie tego dnia zaprezentowały się zespoły, które w trakcie wakacyjnych spotkań bawiły sokołowskich seniorów. Wystąpiły: "Złote Lata", "Seniorynki", "Sokołowscy Bardowie", "Retro" oraz gościnnie "Polskie Kwiaty" z Chmielewa. Imprezę poprowadzili: Alina Simanowicz – opiekun Klubu Seniora oraz Piotr Kucharek – opiekun zespołu "Seniorynki".

Tradycyjnie tego dnia zaprezentowała się pani Danuta Kalinowska, która zadeklamowała opowiadanie "Prywatka", w którym wszystkie słowa rozpoczynały się na literę "P". Opowiadanie przysporzyło dużo śmiechu wszystkim zgromadzonym. Nie był to jednak koniec niespodzianek od "Sokołowskiej Hanki Bielickiej". Zespół "Seniorynki" zaprezentował piosenkę jej autorstwa i zachęcił wszystkich do wspólnego śpiewania. Obok publikujemy tekst utworu.

Tego dnia nie zabrakło również smacznego poczęstunku. Sześć doskonałych kucharek przygotowało dla sokołowskich seniorów sześć wyśmienitych blacharzy.

Chociaż spotkania na Trawniku Kulturalnym dobiegły końca, już niebawem "młodzież 50+", jak sami siebie tytułują, będzie mogła uczestniczyć w kolejnych atrakcyjnych spotkaniach Sokołowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który zorganizowany zostanie, podobnie jak w roku ubiegłym, przez Fundację DONUM i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Dzień później, w piątek 31 sierpnia odbyły się dwa koncerty z cyklu "Wieczorową porą". Jako pierwsi wystąpili Radosław Świderski z synem Sebastianem, a kolejnym zespołem była grupa "Trochę Jazzu" w składzie: Monika Gawrońska, Anna Kostyra, Gabriela Smolik oraz Piotr Jankowski. Zwieńczeniem spotkania była projekcja filmu "Jak zostać kotem" w reżyserii Barrego Sonnenfelda.

Mamy nadzieję, że artyści, którzy swoją muzyką dostarczali nam artystycznych wrażeń przez cały okres wakacji, nie zawiodą również w sezonie jesienno-zimowym.

Katarzyna Dybowska 


Na trawniku!
 
Na kulturalnym trawniku
Ciągle gości jest bez liku.
Ludzie chętnie przybywają
Bo rozrywkę tutaj mają.
 
Dla seniora jest herbatka
Pije babcia, pije matka.
No i dziadek chętnie pije,
Bo wesoło wreszcie żyje.
 
Wszystkim miło czas upływa,
Nie obchodzą nas już żniwa.
Wreszcie mamy czas dla siebie
Wolni jak ptaki na niebie.
 
No i trawnik dobiegł końca,
Bo coraz już mniej jest słońca
Chociaż grzeje, ale cienko,
Więc żegnamy Was piosenką.
 
                       Danuta Kalinowska


Fot. K.D., SOK« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe