17
2020
2015-07-02

Wieczór przy świecach


Człowiek o wielu pasjach - taki jest z pewnością Leonard Pietraszak. Kilkanaście dni temu aktor spotkał się z sokołowską publicznością.

Spotkanie odbyło się w holu Miejskiej Biblioteki Publicznej w czwartek (18 czerwca) o godz. 18:00. Okazją była niedawno wydana książka przedstawiająca życie aktora - licząca ponad 300 stron publikacja pt. "Ucho od śledzia". Jest to portret niezwykłego aktora i przede wszystkim człowieka. W tej publikacji po raz pierwszy opowiedział on o tym, co w jego życiu było najtrudniejsze, czyli o dzieciństwie spędzonym w wojennej Bydgoszczy, biedzie, przedwczesnej śmierci matki i trudnych relacjach z ojcem i synem. 
Z tej książki dowiemy się również o tym, kto obudził w nim pasję do kolekcjonowania obrazów. Opowieści przeplatane są barwnymi anegdotami z jego bogatego życia filmowego i teatralnego. Znajdziemy tam także wypowiedzi innych artystów dotyczące jego życia prywatnego. Wiesław Ochman zdradza, czy można na niego liczyć w przyjaźni, a Ewa Wiśniewska i Grzegorz Damięcki opowiadają z kolei o tym, jakim jest partnerem na scenie. 
 
Książkę można było kupić w promocyjnej cenie podczas spotkania i otrzymać autograf wraz z dedykacją od pana Leonarda.

Spotkanie z aktorem było ostatnim spotkaniem przed wakacjami z cyklu "Spotkanie przy świecach". Kolejne spotkanie tuż po wakacjach. Na bieżąco będziemy informować w gazecie i na naszym portalu. 
 
KW
fot. www.biblsokol.org.pl

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe