17
2020
2017-10-24

Wieczór Czwartkowy z Tomaszem Markiewiczem


 12 października Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kosowie Lackim zainicjował „Wieczory czwartkowe”. Są to cykliczne spotkania kameralne, odbywające się w drugi czwartek miesiąca. Nazwa nawiązuje do utrwalonych w pamięci i kulturze obiadów czwartkowych organizowanych przez króla Stanisława Augusta. Podobnie kosowski MGOK chce skupić się tego dnia na kulturze, sztuce i historii.

Pierwszy „Wieczór czwartkowy” uświetnił swoją obecnością Tomasz Markiewicz– piosenkarz, pisarz, podróżnik, konferansjer, juror ogólnopolskich festiwali muzycznych, menager zespołów rockowych, na co dzień – dziennikarz działu kulturalnego „Tygodnika Siedleckiego”. Spotkanie poprowadził Artur Ziontek, który jest autorem książki „Tomek Markiewicz – jak zostałem łabędziem”, opisującej długą i cierpliwą drogę do realizacji marzeń oraz artystycznego spełnienia naszego bohatera.

Zebraną publiczność Tomasz Markiewicz zabrał w fascynującą podróż obfitującą w spotkania z gwiazdami polskiej i światowej sceny muzycznej, filmowej i estradowej. Ponad godzinę opowiadał o kulisach swej pracy dziennikarskiej i wywiadach z gwiazdami. Jego gawęda obfitowała w barwne anegdoty i dykteryjki ze świata czerwonych dywanów, co znakomicie przyjęte było przez audytorium.

Osobną wartością spotkania, była przenikająca z opowieści pasja prelegenta i wielka determinacja w dążeniu do realizacji marzeń. Tomasz Markiewicz jest najlepszym przykładem na to, że siła pasji i nieugiętość w jej realizacji może zaprowadzić do wymarzonego celu.

Po spotkaniu Tomasz długo jeszcze podpisywał swoje książki i odpowiadał na kuluarowe pytania. A kto nie był, niech żałuje.
 

mgok.kosowlacki.pl

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe