17
2020
2012-10-26

„Widoczne Dzieciaki” w Sterdyni


W czwartek 18 października w Gminnym Przedszkolu w Sterdyni odbyła się inauguracja tegorocznej kampanii „Widoczne Dzieciaki.” Ważność spotkania podkreślała obecność licznych gości. Przybyły przedstawicielki Urzędu Gminy w Sterdyni - Sekretarz Gminy Renata Piwko, Kierownik Referatu Organizacyjno – Społecznego p. Anna Kowalska, Komendant Powiatowy Policji w Sokołowie Podlaskim mł. insp.  Wiesław Nasiłowski, Kierownik Referatu Ruchu Drogowego KPP nadkom. Zbigniew Pilip, asp.szt. Sławomir Tomaszewski – Oficer Prasowy KPP, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach Jacek Kobyliński, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu Marianna Kobylińska, kierownik Posterunku Policji w Sterdyni asp.szt. Piotr Talarczyk. Nie zabrakło rodziców, nauczycieli i przedstawicieli mediów.
Po powitaniu wszystkich przez Dyrektor Szkoły Grażynę Bindułę, prowadzenie przejął asp.szt. Sławomir Tomaszewski, który rozmawiał z dziećmi na temat zachowania zasad bezpieczeństwa. Ta część spotkania przebiegała w radosnej atmosferze, ale była też bardzo kształcąca dla wszystkich. Następnie dzieci zaprezentowały program artystyczny.  Zaangażowanie wykonawców i dobre ich przygotowanie sprawiało, ze popisy maluchów wszyscy oglądali z przyjemnością. Na początku dzieci 5-letnie przedstawiły scenkę związaną z tematem spotkania, potem Natalia Ołdakowska zaśpiewała piosenkę, a na zakończenie dzieci 6-letnie zaprezentowały przedstawienie „Bezpieczny przedszkolak”.
Po występach dzieci otrzymały elementy odblaskowe, a przedszkole kamizelki odblaskowe do wykorzystania podczas wycieczek i spacerów. Na zakończenie wszyscy ustawili się do pamiątkowego zdjęcia, a przed budynkiem czekał policyjny radiowóz. Dzieci z zainteresowaniem oglądały go z bliska. Kampanię w Sterdyni wsparł Ośrodek Szkoleniowy ACZE Andrzej Czerkas, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach i firma AXAN, która ufundowała kamizelki, PZU i Przewodniczący Rady Gminy.
Jak powiedziała naszemu tygodnikowi Dyrektor Szkoły Grażyna Binduła, od wielu lat działająca w Powiatowej Społecznej Radzie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w Zespole Oświatowym w Sterdyni od lat dużą wagę przykłada się do sprawy bezpieczeństwa uczniów.  Jest to ważne, ponieważ szkoła znajduje się przy ruchliwej drodze krajowej. Dzięki wójtowi gminy przy szkole na przejściu dla pieszych zostały zainstalowane światła. W szkole od lat odbywa się Turniej BRD - masowa impreza o zasięgu powiatowym. W pozaszkolnych konkursach dotyczących bezpieczeństwa uczniowie zajmują czołowe miejsca. Również przed inauguracją akcji „Widoczne dzieciaki” nauczyciele przeprowadzili wiele zajęć profilaktycznych dotyczących bezpiecznej zabawy, odpowiedzialnego zachowania na drodze i potrzebie noszenia odblasków, szczególnie o zmroku. To wszystko daje efekty, nie zanotowano wypadków z udziałem uczniów lub absolwentów szkoły.
 Oficer Prasowy KPP Sokołów Podlaski asp.szt. Sławomir Tomaszewski poinformował, że kampania „Widoczne Dzieciaki” jest nowatorskim pomysłem przyczyniającym się do wzrostu bezpieczeństwa na naszych drogach, z akcentem na najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Kampania służy wyrobieniu wśród dzieci nawyku chodzenia w kamizelkach odblaskowych. W ramach tej kampanii kamizelki otrzymuje szkoła, nie bezpośrednio sami uczniowie. Doświadczenie pokazywało, że kamizelki, które otrzymywały dzieci, trafiały do samochodów swoich rodziców. Po otrzymaniu przez szkołę kamizelek, każde wyjście dzieci poza szkołę będzie w kamizelkach. Dzięki temu dzieci będą bardziej widoczne, a co ca tym idzie, bardziej bezpieczne. Warto dodać, że dotychczas nie odnotowano na terenie powiatu sokołowskiego, żadnego zdarzenia drogowego z udziałem pieszego w kamizelce odblaskowej.
J.O.


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe