17
2020
2012-10-26

„Widoczne dzieciaki” w MP Nr 2


W poniedziałek 22 października w Miejskim Przedszkolu Nr 2 w Sokołowie Podlaskim odbyła się miejska inauguracja kampanii,, Widoczne Dzieciaki”. Na uroczystość przybyli przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach - pani Halina Kolo i pan Jerzy Chmieliński, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji komisarz Marek Żero, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim bryg. Tomasz Wilk, Kierownik Referatu Ruchu Drogowego KPP nadkom. Zbigniew Pilip, Oficer Prasowy KPP asp.szt. Sławomir Tomaszewski, Dyrektorzy Miejskich Przedszkoli - Jolanta Krysiak, Hanna Czartoryjska, Ewa Zakrzewska oraz przedstawiciele mediów.
Gości, dzieci i pracowników przedszkola uroczyście powitała  dyrektor  przedszkola Urszula Marcinkowska, informując, że przedszkole realizuje pomysł asp.szt. Sławomira Tomaszewskiego, natomiast patronat nad kampanią objął Burmistrz Miasta Bogusław Karakula. Stwierdziła, że nam wszystkim zależy na bezpieczeństwie dzieci, a bezpieczny przedszkolak jest bezpiecznym uczniem.  Następnie przekazała mikrofon asp.szt. Sławomirowi Tomaszewskiemu, który wcielając się w rolę konferansjera powiedział, że jest wychowankiem tego przedszkola. Goście odsłonili baner kampanii „Widoczne dzieciaki” i rozpoczęła się część artystyczna.  Wystąpiły dzieci z grupy Kubusie, Słoneczniki, Biedronki, prezentując piosenki i scenki o bezpieczeństwie. Pięknie zaśpiewała Oliwia Bogusz. Występ był bardzo udany, a na podkreślenie zasługuje zaangażowanie nie tylko wykonawców, ale też wszystkich dzieci i prowadzącego, który między innymi uczył przedszkolaków wierszyka o tym, jak być poprawnym uczestnikiem ruchu drogowego. Następnie przedszkole otrzymało kamizelki i szelki odblaskowe do wykorzystania podczas wycieczek i spacerów. Sponsorami tych prezentów była firma AXAN i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach. Partnerzy akcji to Policja i Straż Pożarna.
 Na zakończenie spotkania dzieci zrobiły sobie wspólne zdjęcie w nowych kamizelkach odblaskowych. Z informacji Policji wynika, że kampania „Widoczne Dzieciaki”, wyrabiając wśród dzieci nawyk chodzenia w kamizelkach odblaskowych, przyczynia się do wzrostu bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.
Podczas tej inauguracji rozpoczęła się również realizacja projektu „BEZPIECZNY PRZEDZSZKOLAK – BEZPIECZNYM UCZNIEM”, o którym to projekcie nasz tygodnik będzie informował.
J.O.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe