2
2020
2011-04-18

Widoczne Dzieciaki – tym razem w Bielanach


Doping, radość, rywalizacja, piosenki, pokazy i nagrody towarzyszyły gminnej inauguracji kampanii Widoczne Dzieciaki w Bielanach. Na zwycięzców czekały nagrody, a szkoła otrzymała kamizelki odblaskowe dla uczniów.

Zespół Oświatowy w Bielanach był kolejnym miejscem, gdzie odbyła się gminna inauguracja kampanii „Widoczne Dzieciaki”. Kampania „Widoczne Dzieciaki” jest nowatorskim pomysłem przyczyniającym się do wzrostu bezpieczeństwa na naszych drogach, z akcentem na najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Nauczyć – w kamizelkach
Kampania „Widoczne Dzieciaki” polega na wyrobieniu wśród dzieci nawyku chodzenia w kamizelkach odblaskowych. W ramach tej kampanii kamizelki otrzymuje szkoła, nie bezpośrednio sami uczniowie. Doświadczenie pokazywało, że kamizelki, które otrzymywały dzieci, trafiały do samochodów swoich rodziców. Po otrzymaniu przez szkołę kamizelek, każde wyjście dzieci poza szkołę odbywać się będzie w kamizelkach. Dzięki temu dzieci będą bardziej widoczne, a co za tym idzie, bardziej bezpieczne. Warto dodać, że dotychczas nie odnotowano na terenie powiatu sokołowskiego, żadnego zdarzenia drogowego z udziałem pieszego w kamizelce odblaskowej.
Przygotowując się to tej niecodziennej inauguracji, nauczyciele przeprowadzili szereg zajęć profilaktycznych dotyczących bezpiecznej drogi do szkoły, bezpiecznej zabawy, odpowiedzialnego zachowania na drodze oraz tego, jak ważne jest noszenie odblasków o zmroku.

Goście dopisali
Wszystkich gości uroczyście przywitał Dyrektor Szkoły Henryk Klewek. Przedstawił gości Wójta Gminy Bielany Zbigniewa Woźniaka, Komendanta Powiatowego Policji w Sokołowie Podlaskim mł.insp. Karola Szwalbe, nadom. Monikę Sokołowską z Wydziału Prewencji Mazowieckiej Komendy Wojewódzkiej Policji, nadkom. Stanisława Popiela z Wydziału Ruchu Drogowego również KWP, asp. szt. Sławomira Tomaszewskiego – Oficera Prasowego KPP, Kierownika Posterunku w Bielanach st. asp. Jacka Patejko, dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach Jacka Kobylińskiego wraz z Jerzym Chmielińskim, Krystynę Długołęcką – Sekretarz Gminy Bielany, Barbarę Wojewódzką – Kierownika GOPS, Grażynę Zawarczyńską Dyrektor ZO w Rozbitym Kamieniu oraz Mecenasów akcji - Prezesa Powiatowego Banku Spółdzielczego w Sokołowie Podlaskim Piotra Żebrowskiego wraz z dyrektorem Filii w Bielanach Robertem Jakubiakiem oraz panią Ewę Korman, współwłaścicielkę firmy AXAN.

Plastycznie…
Po przywitaniu nastąpiło uroczyste odsłonięcie banera z hasłem kampanii. Później rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu uczniów. Dzieci prezentowały piosenki i scenki o bezpieczeństwie. Występy przeplatane były okrzykami , a wśród kibiców, na transparentach widniały hasła o bezpiecznym poruszaniu się na drodze.
Podczas przygotowań do finału wśród najmłodszych przeprowadzony został konkurs plastyczny. Wpłynęło 30 prac od uczniów klas IV-VI. Komisja konkursowa w skład której weszły trzy panie – nadkom. Monika Sokołowska, Małgorzata Małkus i Ewa Korman, wybrała najbardziej spełniające założenia konkursu. Brana pod uwagę była technika i estetyka wykonania, ale również przesłanie zamieszczone na tym rysunku. I-sze miejsce w tym konkursie zajęła Urszula Grabowska. Otrzymała aparat fotograficzny i artykuły plastyczne. Jury przyznało jeszcze cztery wyróżnienia – Dominice Strus, Ewie Rucińskiej, Wioli Bielińskiej i Oliwii Mazurczak. Jako wyróżnienia otrzymały MP4. Główną nagrodę wręczył sam wójt Gminy Bielany.

… i sportowo
Po wysłuchaniu ciekawych scenek i interesujących piosenek mogliśmy uczestniczyć w konkurencjach sportowych. Pierwszą konkurencją była „Wyścigowa deskorolka”. W tej konkurencji zwyciężyła Ola Skorupka. Drugie miejsce zajęła Angelika Skorupka, a trzecie. Nagrody ufundowane przez siedlecki WORD wręczył Jacek Kobyliński. W kolejnej konkurencji zmierzyła się  kolejna grupa uczniów. Tym razem musieli pokonać tor przeszkód. Uczestnicy konkurencji mieli za zadanie pokonać tor przeszkód: zakładając kamizelkę odblaskową, robiąc przewrót w przód, zakładając kask ochronny, biegnąc po ławeczce, obiegają 7 razy pachołek, podnosząc kolejny pachołek do bramki. W tym konkursie zwyciężył Przemysław Romanowski. Na drugim miejscu uplasował się Rafał Zawistowski, a na trzecim Paweł Bieliński. Nagrody ufundowane przez siedlecki WORD wręczył dyrektor Jacek Kobyliński.
Nad całością konkurencji sportowych czuwała specjalna komisja sędziowska w składzie której znaleźli sie Artur Malinowski i nadkom. Stanisław Popiel z KWP z siedziba w Radomiu.

Mistrz Ruchu Drogowego
Kolejnym punktem rywalizacji, był finał rywalizacji o tytuł „Mistrza Ruchu Drogowego”. Do konkurencji, która rozpoczęła się kilka dni wcześniej testem wiedzy. Do finału zostało zakwalifikowanych 9 uczniów. Zawodnicy musieli wykonać dwie konkurencje. Po podsumowaniu wyników, wyłoniono zwycięzców tej rywalizacji. Zwyciężyła Urszula Grabowska otrzymując rower ufundowany przez firmę AXAN, na drugim miejscu znalazła się Julia Kowalczyk, a na trzecim Wiktoria Nasiłowska.
Dyrektor  Henryk Klewek gorąco gratulował wszystkim zawodnikom, dziękował pani Annie Hilaruk za trud przygotowania tego finału oraz wszystkim gościom za przybycie i hojność.
Jeszcze raz gorąco dziękujemy wszystkim którzy ufundowali nagrody – Wójtowi Gminy Bielany, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Siedlcach, ale najbardziej mecenasom tej bardzo ważnej akcji – Powiatowemu Bankowi Spółdzielczemu za ufundowanie kamizelek odblaskowych i firmie AXAN za ufundowanie nagród w tej rywalizacji
Pamiątką tego spotkania było zdjęcie wszystkich uczniów, gości i nauczycieli.
TEKST/FOT. SŁAWOMIR TOMASZEWSKI
KPP SOKOŁÓW PODLASKI

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe