25
2019
2019-04-09

Wicewojewoda Sylwester Dąbrowski w Gminie Bielany


W piątek 5 kwietnia 2019 r. na parkingu przy Urzędzie Gminy w Bielanach odbyło się spotkanie z Wicewojewodą Mazowieckim Sylwestrem Dąbrowskim. W spotkaniu uczestniczyła także Anna Kaszuba - Kierownik Delegatury MUW w Siedlcach. Wydarzenie było częścią akcji informacyjnej, dotyczącej nowych propozycji rządowych pn. Nowa Piątka.

Podczas spotkania zostały omówione poszczególne założenia programu, tj. 500+ od pierwszego dziecka, zwolnienie z podatku PIT pracujących do 26 roku życia, obniżenie podatku PIT z 18 na 17%, przywrócenie połączeń autobusowych pomiędzy powiatami i gminami oraz "trzynastka" dla emerytów.

Sylwester Dąbrowski mówił również o ACTA2, czyli nowej dyrektywie UE, obostrzającej prawo autorskie w sieci. Zdaniem Wicewojewody jest to ograniczenie praw dostępu do informacji, a także pierwsze kroki do inwigilacji obywateli w internecie.

- W Polsce mamy wolność. Każdy może wyjść na ulicę i każdy może się swobodnie wypowiadać. Za głoszenie swoich poglądów nikt nikogo nie zamyka w więzieniu, ani nie traktuje gazem po oczach, tak jak to wygląda obecnie w krajach zachodnich. Ale powiedzmy sobie szczerze, jaka to jest wolność, gdy ludzie nie mają środków do życia? Rząd Prawa i Sprawiedliwości oferuje wsparcie dla polskich rodzin – mówił Sylwester Dąbrowski. - Niektórzy zarzucają nam rozdawnictwo, odbieranie jednym, żeby dać drugim. To nieprawda. Większość Polaków, którzy dostają rządowe wsparcie, pracuje. Oni płacą podatki, wspierają krajowy budżet, więc chcemy im to zrekompensować. Ci, którzy mówią o "rządzeniu cudzymi pieniędzmi" chcą skłócić Polaków. Chcą skłócić młodych ze starszymi, tych, co mają dzieci z tymi, co nie mają dzieci. Nie dajmy się skłócić. Bądźmy solidarni.

- Cieszymy się z tych rządowych programów. Dzięki nim następuje postęp cywilizacyjny i to widać. Demografia w Polsce przestała spadać, a ludzie mają godne warunki życia. Rząd sprawiedliwie dzieli dobra, wyrównując szanse. W gminie Bielany mamy wielu rolników. Jesteśmy wdzięczni, że Rząd Prawa i Sprawiedliwości wspiera polskich producentów i polskie firmy
– podsumował Wójt Gminy Bielany Zbigniew Woźniak.

W spotkaniu wzięli udział radni gminni, sołtysi, pracownicy Urzędu Gminy, kierownicy instytucji oraz mieszkańcy.
Katarzyna Dybowska 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe