29
2022
2022-12-06

Wicestarosta w ogniu pytań o drogi


Na XXXVIII Sesji Rady Gminy Sterdyń, która odbyła się 25 listopada obecny był przedstawiciel Starostwa Powiatowego – wicestarosta Ryszard Domański. Radni zadali mu pytania dotyczące planowanych remontów dróg powiatowych na terenie ich gminy.

Radni zapytali czy planowane są remonty m.in. na drogach Paulinów – Szwejki – Paderewek oraz Chądzyń – Białobrzegi (głównie odcinek od Kiełpińca do Białobrzeg). Padło także pytanie o drogę z Kolonii Kamieńczyk do Kamieńczyka i o drogę w kierunku Buczyna. Jeden z radnych zapytał także o wyjazd z drogi powiatowej na drogę krajową, gdzie doszło już do kilku wypadków. Wicestarosta odpowiadając na pytanie zaznaczył, że temat dróg jest zawsze aktualny, ponieważ ich stan wiąże się z bezpieczeństwem mieszkańców.
- Powiat sokołowski otrzymał dofinansowanie z Polskiego Ładu w ramach Inwestycji Strategicznych na następujące drogi na terenie gminy Sterdyń: Łazów – tam jest przebudowa drogi i około kilometra chodnika, kolejną droga jest odcinek około 4,5 km – Buczyn – Ratyńce Stary i Nowy.

Wójt zaznaczyła jednak, że jeśli chodzi o drogę z Buczyna, to na terenie gminy Sterdyń jest to 2, 5 km, a reszta odcinka znajduje się na terenie gminy Kosów Lacki.

Wicestarosta wyjaśnił, że powiat nie patrzy na to, jaka to jest gmina, ale patrzy na ciąg drogowy, z którego korzystają mieszkańcy.
- Ta droga łączy się z drogą wojewódzką, więc jest to bardzo istotny ciąg komunikacyjny. Kolejny wniosek złożony przez starostwo powiatowe do Funduszu Dróg Samorządowych to jest Paderewek – Szwejki. Ten wniosek jest złożony, rozstrzygnięcia naboru jeszcze nie ma. Co do wcześniejszych dróg, o których mówiłem z Polskiego Ładu, są przygotowane dokumentacje, myślę, że w styczniu lub lutym będą ogłoszone przetargi
i będziemy wiedzieli, jaki będzie koszt inwestycji, proponowany przez potencjalnych wykonawców. Rozumiem, że każdy samorząd i również wy pytacie o różne drogi. Musicie mieć jednak świadomość i wiedzę, że na terenie powiatu sokołowskiego jest w granicach 500 km dróg powiatowych. Wykonujemy średnio 20 km dróg rocznie. Proszę policzcie sobie, jaka jest ilość czasu w ciągu kadencji i ile potrzeba czasu na wykonanie wszystkich dróg. W pierwszej kolejności staramy się wykonywać zadania służące bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Na bieżąco są wykonywane remonty, na pewno nie wszystkie was zadowalają, bo po załataniu dziur otwierają się kolejne. To wynika ze stanu dróg i ze sprzętu, który na nich jeździ, także na bieżąco staramy się to uzupełniać. Jeśli chodzi o wyjazd na krajówkę – tak, zostanie poprawiony, trzeba go doznakować, aby nie stwarzał żadnego zagrożenia dla korzystających z ruchu.

K. W.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe