17
2020
2014-11-21

Wiceprezes nie jest potrzebny!


Paweł Środa od dwóch dni pełni funkcję wiceprezesa w sokołowskim PKS. Związki zawodowe, rada pracowników oraz pracownicy spółki są przeciwni, aby zarząd został powiększony o jedną osobę. 

W piątek złożyli oni pismo do zarządu powiatu. Swoje zbulwersowanie tłumaczą tym, iż sytuacja finansowa spółki jest bardzo trudna, o czym świadczą prowadzone od dawna oszczędności oraz brak pieniędzy na podwyżki płac i wypłatę zaległych premii.
 
"Funduje się nam członka zarządu, który nie wiadomo w jaki sposób ma uratować trudną sytuację finansową. Do chwili obecnej cały czas zmniejsza się stan zatrudnienia, zwalniani są pracownicy z najniższymi zarobkami (...) Załoga spółki została postawiona przed faktem dokonanym bez żadnych konsultacji ze związkami zawodowymi i radą nadzorczą" - napisali. 

Jeśli decyzja odnośnie poszerzenia zarządu nie zostanie cofnięta, związki zawodowe i rada pracowników rozważać będą podjęcie akcji protestacyjnej. 

KW

« wróć | komentarze [164]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Sokołów ..kiedyś takie piękne, zielone miasteczko, a dziś.. nie warto do niego wracać wszystko bankrutuje...

Absolw
2014-11-30 22:41:24

Głosujcie na człowieka, którego popiera PO, bo przecież Platforma Obywatelska jest tak samo obywatelska jak kiedyś była Milicja Obywatelska. Ma też członków z rodowodem z tej formacji. :) Znacie?

johny
2014-11-26 22:40:16

A może tak zainteresować sprawa media np. UWAGĘ, Interwencję, SUPERWIZJER tym sokołowskim układem

aaaaa
2014-11-26 21:25:11

Pawel Sroda wolal jednak zostac "Pablo Escobarem" sokolowskiej polityki.

zostal
2014-11-25 23:30:14

Racja, Pawel Sroda mogl zostac MOJZESZEM Sokolowa Podlaskiego.

MOJZESZ
2014-11-25 23:16:13

Mogl poprowadzic Nas obywateli powiatu Sokolowa Podlaskiego niczym Mojzesz.

mojzesz
2014-11-25 23:09:10

To byla jedyna szansa w zyciu dla Pawla Srody aby do slownie zmieniac swiat i zostac "Bogiem". Mial ta szanse od przeznaczenia o czym 99,99 % spoleczenstwa moze marzyc. Mogl rozbic ten uklad "polityczno-mafijny". Mial to przecierz !! Wystarczylo zachowac mandat i zostac bezpartyjnym czlonkiem rady tj wystapic z parti Minarczuka. Nie popierac ich. Dzieki temu do rady powiatu nie dostalby sie Minarczuk i stracil intratne stolki w Siedlcach. Uderzyl by uklad od srodka. Pozniej stracilby posade Pieniak w PKS i Iwaniuk w Starostwie dzieki Pawlowi Srodzie. Cala ekipa "krolow powiatu" przestalaby istniec!! Skonczylo by sie lamanie praw pracownikow w PKS i niegospodarnosc dla wlasnych korzysci. A Pawel Sroda jako bezpartyjny czlonek rady mialby wplyw o zarzadzaniu tj. losach sokolowskich spolek typu PKS S.A. Sokolow Podlaski i itp. Mial swietlana przyszlosc przed soba, Mogl przejsc do historii Sokolowa Podlaskiego i nie tylko. Moglbyc najwazniejszym "sprawiedliwym" doslownym zbawicielem obywateli Sokolowa Podlaskiego i byc WIELKIM czlowiekiem a nie tylko politykiem. A tak wybral, jak wybral i teraz tylko "kryminal polityczny".

aniol
2014-11-25 23:04:27

to jeszcze wybierzcie burmistrza Tomczuka z tej samej sitwy psl-po, co taki miał być bezpartyjny...popiera go sosnowska, Iwaniuk, pasik, kozłowski...czyli stołki burmistrza, wiceburmistrza, megaburmistrza i asystenta burmistrza pewnie już obsadzone...hę

wielbicielka Jihada
2014-11-25 23:02:39

Pawel Sroda mogl rozbic ta grupe o ukladach ” mafijno-politycznych” w tak prosty sposob jak widzimi. Byc radnym bezpartyjnym. Mogl odejsc od Pana Minarczuka i byc w radzie bezpartyjny. Nie trzymac zadnej ze stron !!! I sluzyc mieszkancom powiatu.!!! Co on nie dostrzegal co wyprawia jego otoczenie ?? Nawet po tym jak mu zaproponowano stolek w pks i w jakich okolicznosciach to zrobiono za glosy wyborcow, powinien odbic od tego “szemranego” towarzystwa. A tak, to wolal przyklepac, a uklad trwa dalej.!!! Mogl nie zostac radnym Pan Minarczuk nie bylo by wiekszosci i by zostal odwolany i uklad by sie zamykal. A tak Pawel wsparl i przedluzyl zywotnosc ukladu ex komendanta i wszedl pod jego parasol ochronny jaki jest wytworzony dla tej ekipy aby trwala na powiecie. Teraz jak dolaczyl do nich Pawel Sroda “Bog” jeden wie co sie stanie….

aaa
2014-11-25 21:20:20

Nie jestesmy strona wyborcza . Ani na prawo ani na lewo. Nie interesuje nas polityka ani wybory. Juz nie. Uklad grupy Minara i Pawla Srody zniechecil nas do wyborow interesuje na tylko sprawiedliwosc. Wiec prosimy komitet wyborczy Pana Tomczuka aby nie probowal ugrac czegos naszym kosztem a doloczyl sie do pomocy sokolowianom i zwolnionym pracownikom PKS i pomogl nam jako poszkodowanym i dazyl do ukarania Minarczuka i Srody. Oraz Pieniaka i Iwaniuka za zlamanie przepisow spolki Pks i kodeksu karnego bez wzgledu na przynaleznosc polityczna !!! Nas ordynacja polityczna nie interesuje a fakty i czyny dokonane bohaterow afery pksowej tj afery sokolowskiej. Korzysci finansowe z tego "nielegalnego" procederu maja tylko wyzej wymienieni i ich otoczenie kosztem ludzi powiatu i pks

precz z kampania wyborcza. nie popieramy zadnej ze
2014-11-25 16:16:33

DO ZDEGUSTOWANEGO - nie zgadzam się z tym żeby na państwowych posadach były zatrudnione osoby po znajomości - każdy powinien mieć dostęp do takiej posady - powinien być ogłoszony konkurs. A co jak nie kompetencje czy kwalifikacje powinny o tym decydować? Przynależność do partii, koligacje rodzinne? to życzę powodzenia. Uważam, ze brakuje nam w Sokołowie ludzie wykształconych- wykształceni zwiewają z tego miasta przez takie układy. Do ARiMR tez trudno się dostać bo tam PSL i pieniak tez tam działą, czy tojest sprawiedliwe? za c pieniak bierze tyle kasy ? ze jest po TPS- niech wędliny robi - czy za ciężko? wystarczy przejrzeć oświadczenia majątkowe dostępne na stronie BIP - Starostwa Powiatowego w Sokołowie Podlaskim i panowie po siedleckich uczelniach zarabiaj kokosy! kosztem innych! Dosysc tej szarańczy na bruk z nimi, tylko ze rączki do d... przyrosły. A weekend 22-23.11 w SPA W GÓRACH O którym rozpisywał się albo jego luba na fejsie tylko pogratulować. Ludzie od pierwszego do pierwszego muszą przeżyć - a tu państwo zasraństwo jeździ sobie za LUDZKĄ KRZYWDĘ

ZNUDZONY
2014-11-25 15:56:48

A gdzie sa sluzby pilnujace finansow panstwowych, korupcji i niegospodarnosci w panstwowych instytucjach, budzetach. Urzedy CBA.ABW, KNF i NIK. Zeby znowu nie bylo za pozno jak w aferze Amber Gold, gdzie chroniace obywatela,bezpieczensta,sprawiedliwosci i demokracji na codzien media ogolnokrajowe. Szkoda obywatela jest ewidentna kosztem " skorumpowanych" dzialaczy i urzednikow lokalnych.

sokolowiak
2014-11-25 11:48:37

Jestem rozgoryczony i jest mi "niedobrze" i to bardzo !!! Jak widze na co !!! Pozwala Wymiar Sprawiedliwosci, Na korupcje na takim szczeblu wladzy. Zarazem jestem bardzo smutny. I chyba raczej ten uklad o charakterze "polityczno-mafijnym" siega budynku Sadu i Prokuratury w Sokolowie Podlaskim.Doswiadczenie ex Komendanta w pracy nadzorujac powiat przez wiele lat i dalo odpowiednie umiejetnosci co skutkuje ze zabezpiecza ten proceder szczelny parasol ochronny w powiecie.

uklad mafijny
2014-11-25 11:41:53

Wszystko jest widoczne i jest to ewidentne. Korupcja i zero poszanowania spolki jak i Prawa polskiego. Ukazuja to same FAKTY. Nasuwa to jedno pytanie i zlosc. Urzad prokuratorski jest slepy w tym miescie ? !!!

pksiak okradziony
2014-11-25 11:33:17

POMCY. Naruszono nasze prawa tj pracownikow panstwowej spolki PKS S.A. Sokolow Podlaski. My zalu nie potrzebujemy a zdecydowanych krokow i decyzji ze strony Prokuratury sokolowskiej.Wlodarzy miasta i. Nadzoru Finansowego na te ewidentne lamanie przepisow prawa karnego i spolki panstwowej i celowej niegospodarnosci dla uzyskania wlasnych korzysci.

APEL
2014-11-25 11:29:53
Strona 1/11


Dane kontaktowe