43
2019
2019-05-27

Wiatr zrywał dachy


We wtorek 21 maja 2019 r. przez powiat sokołowski przeszła burza z potężnymi porywami wiatru. Duże zniszczenia odnotowano w gminie Bielany.

Około godziny 13:50 do punktu alarmowego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sokołowie Podlaskim zaczęły wpływać zgłoszenia o zerwanych dachach na budynkach gospodarczych i mieszkalnych w miejscowościach Kożuchów i Błonie Małe. Pod wskazane adresy od razu zadysponowane zostały liczne zastępy straży pożarnej.

Po przybyciu na miejsce strażacy zastali ogrom zniszczeń, jaki pozostawił po sobie niszczycielski żywioł.

Z informacji, jakie uzyskaliśmy od mł. bryg Marcina Tomczuka ,Zastępcy Naczelnika Wydzialu Operacyjnego PSP w Sokołowie Podlaskim wynika, że w miejscowości Błonie Małe na skutek silnego wiatru uszkodzone zostały poszycia dachowe dwóch budynków mieszkalnych oraz zerwana linia energetyczna. Natomiast w miejscowości Kożuchów uszkodzone zostały budynki w czterech gospodarstwach i jeden budynek mieszkalny.

We wszystkich przypadkach doszło do częściowego lub całkowitego zerwania poszycia dachowego. Niestety, cześć gospodarstw zostało całkowicie zniszczonych.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz budynków mieszkalnych przed ewentualnymi opadami deszczu. Cześć budynków gospodarczych ze względu na niebezpieczeństwo musiała zostać rozebrana.

Jak się okazało, nie tylko w tych miejscowościach doszło do uszkodzeń budynków. Około godziny 14:11 i 20:05 dyspozytor odebrał kolejne zgłoszenia o zerwanych dachach w miejscowościach Skwierczyn-Dwór gm. Repki oraz Brodacze gm. Bielany. Działania strażaków również polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz budynków.


Info / Fot: Samochody Ratownicze na FB 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe