17
2020
2017-09-26

WGL w akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny"


 Od 18 września z 50-procentową zniżką można kupować i rezerwować oferty na jesienny weekend 6-8 października. Uroczyste rozpoczęcie akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” odbyło się podczas konferencji na Zamku Królewskim z udziałem Witolda Bańki Ministra Sportu i Turystyki, Marii Koc Wicemarszałek Senatu RP oraz Roberta Andrzejczyka, prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Wśród 200 osób w Sali Senatorskiej obecna też była liczna delegacja reprezentująca ten szlak.

Do trzeciej edycji tej akcji zgłosiło się prawie 560 firm związanych z sektorem turystycznym. W poprzedniej, wiosennej edycji z oferty skorzystało ponad 70 tysięcy osób. Jedną z proponowanych atrakcji jest przebiegający przez nasz region Wielki Gościniec Litewski. O jego historii, idei i walorach turystycznych opowiadał Marcin Celiński, dyrektor Sokołowskiego Ośrodka Kultury.

Wielki Gościniec Litewski to szlak turystyczny nawiązujący do dawnego szlaku handlowego i pocztowego z czasów I Rzeczypospolitej. Łączył on dwa najważniejsze jej ośrodki: Warszawę i Wilno, przebiegając przez Sulejówek, Węgrów, Sokołów Podlaski, Drohiczyn, Bielsk Podlaski, Białystok, Grodno, Druskienniki i Troki. Największy rozkwit szlak przeżywał w XVII i XVIII wieku. W 2013 roku z inicjatywy Marii Koc powstała Lokalna Organizacja Turystyczna, która postawiła sobie za cel integrację okolicznych atrakcji w jeden spójny produkt. W najbliższym czasie szlak ma być oznakowany, planowane jest też rozwinięcie współpracy z partnerami na terenie Białorusi i Litwy. Do promocji Gościńca pozyskano ważnych partnerów: TVP 1 poświęci mu pierwszy odcinek cyklu „Zakochaj się w Polsce” – emisja 1 października, PKP Intercity ma go reklamować WGL na wyświetlaczach w swoich pociągach, Poczta Polska ma przygotować znaczki przedstawiające położone na szlaku atrakcje.

Przypomnijmy, że niedawno Szlak zyskał tytuł EDEN-u w konkursie Unii Europejskiej na miejsca służące turystom, ale przestrzegające zasad zrównoważonego rozwoju. Warto też dodać, że turystyka jest najdynamiczniej rozwijającą się dziedziną gospodarki i przynosi 6 procent PKB.

Więcej informacji na stronie www.polskazobaczwiecej.pl

J.O. / FOT. SOK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe