17
2020
2013-09-13

WGL ma swoje biuro


 Lokalna Organizacja Turystyczna pod nazwą Wielki Gościniec Litewski ma swoją siedzibę. Biuro rozpoczęło działalność w ubiegły wtorek, 3 września.

UROCZYSTE OTWARCIE
W uroczystym otwarciu biura, które odbyło się w Urzędzie Miasta Sokołów Podlaski, uczestniczyli: Roman Postek-Prezes LOT WGL, Jerzy Maksjan-Wiceprezes LOT WGL, Maria Koc-Członek Zarządu LOT WGL, Mirosław Rogulski - Prezes Stowarzyszenia „Zamek Liw Stowarzyszenie Kulturalne Ziemi Liwskiej” oraz Maria Truszkowska - sekretarz Urzędu Miasta w Sokołowie Podlaskim. Stanowisko Dyrektora Biura objęła Aneta Tempczyk. Biuro, znajdujące się w Sokołowie Podlaskim przy ul. Wolności 21, czynne będzie przez 2-3 dni w tygodniu.
 
SZLAKIEM GOŚCIŃCA
Niepowtarzalny, niezwykły i jedyny w swoim rodzaju. Niczym piękny sen z bajki, który mógłby trwać wiecznie. Tymi słowami można określić podróż Wielkim Gościńcem Litewskim - szlakiem turystycznym podczas którego spotkamy wszystko, co wyjątkowe: niezwykłe krajobrazy, wspaniałe zabytki i same wielkie postaci. Jednym słowem bajka.
Podróż rozpoczyna się w Warszawie spod Pałacu Wesslów, usytuowanym na Krakowskim Przedmieściu, a kończy w Wilnie. W trakcie tej eskapady przejedziemy między innymi przez: Okuniew, Stanisławów, Dobre, Pniewnik, Roguszyn, Liw, Węgrów, Sokołów Podlaski, Skrzeszew, Drohiczyn, Granne, Perlejewo, Pobikry, Brańsk, Bielsk Podlaski, Haćki, Białystok, Wasilków, Sokółkę, Kuźnicę, Grodno, Orany oraz Troki. W każdej z powyższych miejscowości jest wiele turystycznych atrakcji, np. będąc w Liwie, warto zjechać na szlak Doliny Liwca, a podążając z Drohiczyna godnym polecenia pomysłem jest zjechanie z trasy i udanie się do Ciechanowca.
 
-  To podróż w poszukiwaniu dawnej wielokulturowej Rzeczypospolitej Obojga Narodów, wiodąca przez mało znane, ale jakże urokliwe miasta i okolice. To podróż na Wschód, którego specyfika daje się poznać i odczuć już kilkadziesiąt kilometrów od Warszawy. Podróż będzie fascynującą peregrynacją w czasie i przestrzeni.  Przeniesiemy się w przeszłość, do czasów świetności szlaku - tymi słowami Maria Koc, etnograf i Dyrektor Sokołowskiego Ośrodka Kultury opisuje Wielki Gościniec Litewski. 
 
Więcej o WGL przeczytacie na stronie internetowej: www.sok.sokolowpodl.pl
Podróżować jest bosko!! Do zobaczenia na szlaku.

KAMIL WASZCZUK
« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe