17
2020
2013-10-04

Westernowo w Niecieczy


W niedzielę 22 września nie tylko miłośnicy klimatu westernów i muzyki country mogli w Niecieczy atrakcyjnie spędzić czas.
Tego dnia Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Niecieczy na placu przy szkole zorganizowało plenerowe spotkanie – „Jesienne country w Niecieczy”. 

Dla uczestników pikniku przygotowano wiele niespodzianek. Wystrój imprezy był w stylu Dzikiego Zachodu, rozbrzmiewała muzyka country, przy szkole stanęły indiańskie wigwamy i zapłonęło ognisko.  Można było zaopatrzyć się w „kapelusze, mydło i powidło” oraz pyszne domowe wypieki i przetwory, popróbować specjałów przedsiębiorczych niecieckich gospodyń - zupy z dyni, bigosu, kanapek z wiejskiego chleba ze smalcem i ogórkiem, kartaczy; konną bryczką przejechać się nad zalew Niewiadoma, czy też kibicować piłkarzom z Niecieczy 
i Sabni. Był też darmowy plac zabaw dla dzieci ze zjeżdżalniami i innymi atrakcjami. Wieczorem, przy blasku pochodni i muzyce country bawili się ci, którym chłód niestraszny i sił mają dosyć.
- Pieniądze z pikniku zostaną przeznaczone na utrzymanie szkoły i przedszkola, głównie na ogrzewanie, gdyż zbliża się sezon grzewczy. Wystąpiliśmy do Rady Gminy Sabnie o przyznanie dofinansowania w wysokości 30% otrzymywanej subwencji. Sami też staramy się w różny sposób pozyskiwać fundusze. Starania o utrzymanie szkoły integrują naszą społeczność. Mamy wspólny cel. Nie tylko rodzice, ale i pozostali mieszkańcy angażują się w to, byśmy mieli za co utrzymać budynek szkoły. Wszyscy rozumieją, że szkoła i przedszkole są dla nas niezbędne - powiedziała pikniku Elżbieta Pietrzykowska, członek Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Niecieczy. Z uznaniem o zaangażowaniu lokalnej społeczności i nauczycieli  mówiła też prezes Zarządu Stowarzyszenia Marzena Steć.
Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców najbliższych miejscowości. W planach Stowarzyszenia jest zorganizowanie bożonarodzeniowego kiermaszu, zabawy sylwestrowej i karnawałowego kuligu dookoła zalewu. To nie wszystko. Na wiosnę odbędzie się kolejny piknik, tym razem z muzyką ludową, dawnymi obyczajami i obrzędami. Na pewno te wszystkie przedsięwzięcia będą korzystne nie tylko dla funkcjonowania szkoły i dalszej integracji społeczności lokalnej, ale również dla zachowania naszego kulturowego dziedzictwa.

JO
« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe