17
2020
2017-09-07

"Wesele" w Gminie Bielany


3 września, w niedzielne przedpołudnie w Regionalnym Ośrodku Kultury w Gminie Bielany odbyła się uroczystość Narodowego Czytania „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Organizatorem imprezy była Gminna Biblioteka Publiczna w Bielanach.

Na tegorocznej uroczystości wystąpili Zespół Pieśni i Tańca „Sokołowianie” z Sokołowskiego Ośrodka Kultury pod kierownictwem artystycznym pani Iwony Kopiwody oraz kapela zespołu pod kierownictwem muzycznym pana Kazimierza Soszki. Na spotkanie przybyło około 100 osób.

Oficjalną część uroczystości zainaugurował wójt Gminy Bielany Zbigniew Woźniak, witając wszystkich zebranych. Następnie została przedstawiona prezentacja multimedialna nt. życia i twórczości Stanisława Wyspiańskiego. Fragmenty „Wesela” odczytali przedstawiciele władz samorządowych, młodzież szkolna z Zespołu Oświatowego w Rozbitym Kamieniu oraz młodzież z Zespołu Oświatowego w Bielanach-Jarosławach . Wydarzenie zostało uatrakcyjnione występami Zespołu Pieśni i Tańca „Sokołowianie”, który zaprezentował tańce narodowe, m. in. krakowiaka, oberka i polkę.

Uroczystość Narodowego Czytania ma na celu popularyzację czytelnictwa oraz zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury.

 
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe