17
2020
2018-11-05

„Węgrowskie Barwy Jesieni”


W niedzielę 28 października podczas Gali Finałowej XIII Mazowieckiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów „WĘGROWSKIE BARWY JESIENI” swoje programy konkursowe zaprezentowali laureaci pierwszych miejsc.

Przegląd odbywał się w dniach 13- 14 października 2018 r. w Węgrowskim Ośrodku Kultury. W 5 kategoriach konkursowych wystąpiło 45 podmiotów artystycznych. Prezentacje oceniała Komisja Artystyczna w składzie: Tomasz Markiewicz - Przewodniczący - dziennikarz muzyczny, juror wielu festiwali, wokalista; Krystyna Paczuska – instruktor teatralny i menadżer kultury, wieloletnia dyrektor MOK w Siedlcach. Założycielka Siedleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku; Jarosław Wójcik – muzyk, trębacz zawodowej Orkiestry Wojskowej, nauczyciel w Szkole Muzycznej I stopnia w Sokołowie Podlaskim. Jury nie miało łatwego zadania. Wszystkie występy były na wysokim poziomie i zaprezentowane z wielkim zaangażowaniem. Po raz kolejny seniorzy udowodnili, że są młodzi duchem, pełni energii i radości życia.

Wśród nagrodzonych i wyróżnionych nie zabrakło seniorów z naszego powiatu. W kategorii kabarety/monologi I miejsce przyznano Danucie Kalinowskiej z Sokołowskiego Ośrodka Kultury; w kategorii zespoły wokalno-muzyczne i folklorystyczne III miejsce zajął Zespół Ludowy „Jabłoniacy” z Gminnego Ośrodka Kultury w Jabłonnie Lackiej; w kategorii soliści i duety wyróżniono Ryszarda Maliszewskiego
z Gminnego Ośrodka Kultury w Jabłonnie Lackiej.

J.O.
Fot. SOK
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe