29
2022
2022-09-20

Weekend z kulturą, tradycją i inwestycjami w tle


Pogoda sprzyjała organizatorom i uczestnikom wydarzeń zorganizowanych w pierwszy weekend września w gminie Sterdyń.

W sobotę 3 września w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w ramach ogólnopolskiej akcji odczytane zostały „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Napisane dwieście lat temu przez naszego wieszcza romantyczne strofy prezentowali przedstawiciele władz samorządowych na czele z wójt Grażyną Sikorską, nauczyciele i dyrektorzy szkół, pracownicy GOKiS i gminnej biblioteki oraz uczniowie.

W niedzielę przed południem odbyły się dożynki parafialne. Na honorowym miejscu w pięknym sterdyńskim kościele pw. św. Anny jako symbol rolniczego trudu stanął wieniec dożynkowy wykonany przez panie z KGW w Białobrzegach. Tydzień wcześniej zdobył on I miejsce w okolicznościowym konkursie na Dożynkach Powiatowych w Sokołowie Podl. Msza Św. sprawowana była w intencji rolników oraz jako dziękczynienie za plony.

Natomiast od godz. 15 aż do późnych godzin wieczornych na placu przy GOKiS trwał Piknik Rodzinny, Dzieci bezpłatnie mogły korzystać z dmuchańców i innych atrakcji, dorośli podziwiali stoiska Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Sterdyń i próbowali różnych pyszności. Swoje stoiska miały też firmy i instytucje związane z rolnictwem oraz 5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej w Siedlcach. Atrakcją był pokaz ratownictwa w wykonaniu strażaków OSP Sterdyń.

Impreza, która zgromadziła wielu mieszkańców gminy oraz gości była dla władz dobrą sposobnością do pochwalenia się gminnymi inwestycjami. Mówiła o nich wójt Grażyna Sikorska, dziękując jednocześnie za wsparcie obecnemu rządowi. Gminie udało się pozyskać fundusze w wysokości 17 mln zł. Z kolei senator Waldemar Kraska chwalił Wójt za aktywność w zdobywaniu funduszy.

Bogaty i różnorodny był program artystyczny festynu. Solo i w duecie z sokołowianinem Norbertem Haftkiem wystąpiła utalentowana sterdynianka Liwia Długosz. Pięknie zaprezentowała się też druga mieszkanka gminy - Weronika Rokita. Zachwyciła młodziutka, ale mająca już na swoim wiele sukcesów Nela Zawadzka z Węgrowa. Wystąpili też seniorzy z miejscowego Klubu Senior+, Orkiestra OSP Sterdyń pod dyrekcją Damiana Wołyńca, zespół wokalny Złote Lata, kapela Sterdyniacy, Studio Piosenki METRO z Sokołowa, pochodzący z Nowego Ratyńca zespół Akces, który już od 1995 roku bawi młodych i starszych. Wszyscy występujący zasłużyli na uznanie publiczności, którą niejednokrotnie porywali do tańca. Imprezę tradycyjnie zakończyła dyskoteka pod gołym niebem.

J.O.
Fot. UG Sterdyń

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

A o podwyżkach dla pracowników samorządowych ktoś wspomniał?.

sołtys
2022-09-20 15:18:04
Strona 1/1


Dane kontaktowe