42
2019
2017-11-29

Weekend po harcersku


 W piątkowe popołudnie i w sobotę 24-25 listopada w Szkole Podstawowej w Łazowie odbył się biwak niedawno reaktywowanych drużyn harcerskich Hufca ZHP im. Janusza Korczaka w Sokołowie Podlaskim - miejscowej 25 Drużyny Harcerskiej i 43 DH z Niecieczy.

Najważniejszym wydarzeniem pierwszego dnia przedsięwzięcia był wieczorny Kominek zatytułowany „Nasze korzenie”. Poza harcerzami obecni byli na nim inni uczniowie szkoły, rodzice, nauczyciele, a także goście. Elżbieta Osiniak, drużynowa 25 DH mówiła o tym, dlaczego warto być harcerzem, zapoznała też z postacią patrona hufca. Natomiast harcerze scenkami teatralnymi zilustrowali życie twórcy skautingu Roberta Baden Powella i Andrzeja Małkowskiego – twórcy polskiego harcerstwa. Uzupełnieniem scenek stanowiła okolicznościowa gazetka ścienna. Ważnym wydarzeniem wieczornego spotkania było przyrzeczenie harcerskie złożone przez Julię Kobryń i Weronikę Patejko. nie zabrakło pląsów i piosenek harcerskich przy gitarowym akompaniamencie dh. Kacpra Smolika z Niecieczy i Marty Piwko, nauczycielki szkoły w Łazowie.

Duże zainteresowanie, szczególnie wśród dorosłych, wzbudziła prezentacja przygotowana przez hm. Mieczysława Szymańskiego, wieloletniego nauczyciela w Łazowie i drużynowego 25 DH „Łazy”, a obecnie nauczyciela ZS w Sterdyni. Warto dodać, że harcerstwo w Łazowie ma długą historię i piękne tradycje. Między innymi harcerze z Łazowa mogą jako jedyni spośród wiejskich drużyn poszczycić się sztandarem. Został on wręczony drużynie na zlocie w Rozbitym Kamieniu w 1987 roku, a kilka lat później, po przemianach ustrojowych w Polsce, uroczyście poświęcony przez ks. Jana Arseniuka w kościele parafialnym w Łazówku.

W sobotę uczestnicy biwaku między innymi wzięli udział w zajęciach metodycznych i szkoleniu harcerskim, które zakończyło się grą terenową Ślimak. Zarówno gospodarze biwaku, jak i goście z Niecieczy, którzy przybyli razem z drużynową Julią Smolik byli zadowoleni pierwszego wspólnego przedsięwzięcia.

J.O.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe