29
2022
2022-11-22

Wartościowe opowieści w Kosowie Lackim


Już po raz czwarty Szkoła Podstawowa im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Kosowie Lackim zorganizowała Diecezjalny Konkurs Wartościowe opowieści. Współorganizatorami wydarzenia byli: Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie oraz Fundacja MATER.

W konkursie wzięło udział 154 uczniów z 26 szkół podstawowych należących do diecezji drohiczyńskiej i spoza niej. Komisja oceniała 109 prac plastycznych, 3 wywiady, 25 prezentacji multimedialnych i 8 projektów edukacyjnych, przygotowanych pod hasłem „Niepełnosprawny – nie znaczy nieszczęśliwy”

Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród miało miejsce 9 listopada w budynku szkoły w Kosowie Lackim. Wśród licznych nagrodzonych osób nie zabrakło uczniów z powiatu sokołowskiego.

W kategorii klas I – III (praca plastyczna) II miejsce zajęli: Daria Okulyk – SP w Kosowie Lackim, Wiktor Kosela – SP nr 6 w Sokołowie Podl. W gronie wyróżnionych znaleźli się uczniowie sokołowskich podstawówek: Michał Wysokiński z SP nr 6, Aleksandra Skibniewska z SP nr 2, Kornelia Janista z SP nr 4, Wiktoria Burzyńska z SP nr 2.

W kategorii klas IV – V (wywiad) II miejsce przyznano Markowi Skorupce, Poli Fladze, Alicji Więzak ze Szkoły Podstawowej 2 w Sokołowie Podlaskim.

W kolejnej kategorii, klas VI – VIII (prezentacja multimedialna) II miejsce przyznano Gabrieli Nasiłowskiej z PSP w Wyrozębach Podawcach, III miejsce – Natalii Krasnodębskiej z SP nr 4 w Sokołowie. Wyróżnienia otrzymali: Blanka Młynik z SP nr 2 w Sokołowie i Zuzanna Marchel z SP w Kosowie Lackim.

W kategorii klas VI - VIII – Projekt Edukacyjny I miejsce zajęła Maja Nasiłowska z SP w Kosowie Lackim, III miejsce - Natalia Bielińska, Patrycja Myszak, Martyna Rudzińska - również z kosowskiej szkoły. Wyróżniono projekty Julii Kowalskiej i Julii Jakubik oraz Patrycji Mikołajczuk (SP w Kosowie Lackim).

Poza tym Nagrody specjalne Senatora Rzeczypospolitej Polskiej Waldemara Kraski otrzymało 5 osób, w tym Maja Nasiłowska (SP w Kosowie Lackim) i Magdalena Kołodziejczuk (SP w Sabniach).


 
Więcej zdjęć na:
www.wiescisokolowskie.pl/galeria/372,niepelnosprawny-nie-znaczy-nieszczesliwy.html


J.O.
Fot. K. W. 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe