17
2020
2017-12-20

Warsztaty wykonywania stroików bożonarodzeniowych


 We wtorek 12 grudnia do biblioteki w Przywózkach przyszły wieloletnie czytelniczki, aby wzbogacić swoją wiedzę z zakresu wykonywania świątecznych ozdób i wziąć udział w rękodzielniczych warsztatach.

Stroik to jedna z najpopularniejszych świątecznych ozdób, która w okresie Świąt Bożego Narodzenia, obok choinki jest ważnym elementem dekoracji wnętrza. Z braku czasu najczęściej kupujemy go w kwiaciarni lub w centrum handlowym. Wykonanie prostego stroika na Boże Narodzenie nie jest jednak zadaniem szczególnie trudnym. Warto poświęcić trochę czasu i spróbować zrobić go własnoręcznie. W ten sposób zyskamy oryginalną i dopasowaną do naszego wnętrza bożonarodzeniową dekorację.

Wszystkie zebrane panie powitali: dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sokołowie Podlaskim Grażyna Czarnocka i wójt gminy Sokołów Podlaski Marcin Pasik. Warsztaty poprowadziła Agnieszka Uścińska.

Na samym początku panie wysłuchały prelekcji na temat wyboru podstawy stroika, rodzaju gąbki, doboru ozdób oraz wypełnienia wolnej przestrzeni w naczyniu. Uczestniczki warsztatów postanowiły wykonać swoje kompozycje z żywego świerku ze sztucznymi dodatkami. To, jak w efekcie końcowym wyglądały dekoracje, zależało od kreatywności i gustu każdej z pań. Nad wszystkim oczywiście czuwała fachowa ręka pani Agnieszki.

Na zajęcia przybyły również panie, które pokazały, jak można wykonać ozdoby świąteczne innymi technikami. Pani Teresa Księżopolska zachęcała do wykonania szydełkowych ozdób, a pani Anna Złotkowska pokazała, jak można wykonać choinkę z naturalnych szyszek. Spotkanie zakończyło się rozmowami przy herbacie.

Info / Fot. UG Sokołów Podlaski

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe