17
2020
2011-04-10

Warsztaty w Sterdyni z unijnym wsparciem


Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Sterdyni realizuje projekt „Zdarzenia i Ludzie” i zaprasza dzieci i młodzież na warsztaty z twórcami ludowymi.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Sterdyni realizuje zadanie pod nazwą „Zdarzenia i Ludzie” w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Gmina Sterdyń położona jest na obszarze objętym lokalną strategią rozwoju realizowaną przez lokalną grupę działania o nazwie Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu” z siedzibą w Drohiczynie.
Obecnie odbywają się warsztaty rękodzieła ludowego z twórcami ludowymi: Małgorzatą Pepłowską, Ewą Mitowską i Anetą Wilk. Celem warsztatów jest propagowanie rękodzieła ludowego i szkolenie osób, które potem przekażą umiejętności innym. Biorą w nich udział dzieci i młodzież z gminy Sterdyń, jak również z Sokołowa Podlaskiego. Podczas zajęć twórczynie ludowe uczą wykonywania pisanek zdobionych różnymi technikami m.in. decoupage, batiku oraz kwiatów z bibuły i palm wielkanocnych. Uczestnicy bardzo chętnie tworzą prace. Różnorodne i kolorowe kwiatki wykorzystują do zdobienia palm wielkanocnych.
Zainteresowanych udziałem w warsztatach zapraszamy w poniedziałki, wtorki i środy  w miesiącu kwietniu 2011 r. w godz. 11 – 14 do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Sterdyni.
MARIANNA KOBYLIŃSKA
FOT. GOKiS

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

moja szkoła


2011-05-03 14:32:20
Strona 1/1


Dane kontaktowe