17
2020
2017-09-14

Warsztaty plastyczne dla seniorów


W poniedziałek 4 września Słuchacze Sokołowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęli cykl warsztatów plastycznych, które prowadzi Aleksandra Rykała.

Warsztaty odbywają się dzięki udziałowi w projekcie „Dojrzałość okresem jest złotym”, realizowanym przez Fundację DONUM ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Projekt jest jednym z 16 w Polsce i jedynym na Mazowszu, który uzyskał wsparcie ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach Programu Wsparcia Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Zamysłem podjętych działań jest aktywizacja seniorów.
Jak stwierdziła A. Rykała, seniorzy mają możliwość miło spędzić czas, poznać różnorodne techniki plastyczne i być może odkryć swoje ukryte zdolności. I dla seniorów, i dla prowadzącej takie warsztaty to nowe, ciekawe doświadczenie.
- Zaczęliśmy od elementu zabawowego. Uczestniczki na dużych kartonach z rzeczy, które przyniosły ze sobą w torebkach, wykonały autoportret, wykazując się przy tym wielką kreatywnością. Przy okazji zawiązały się ciekawe dyskusje, panie miały okazję zintegrować się i lepiej poznać. Na zajęciach pojawiają się więc elementy arteterapii. Potem malowały formy przestrzenne - martwą naturę.
Już pierwsze zajęcia udowodniły, że nasi seniorzy mają talent, są aktywni i pełni zapału. Warsztaty potrwają do listopada i zwieńczone będą wystawą w Sokołowskim Ośrodku Kultury. 

J.O.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe