11
2020
2018-03-27

Warsztaty kosmetyczne w ramach innowacji asystencko - sekretarskiej


Z okazji Dnia Kobiet w Zespole Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim odbyło się kolejne już spotkanie kosmetyczne. Tym razem społeczność "Szarej" gościła konsultantkę amerykańskiej firmy Mary Kay, Panią Jolantę Sobiczewską. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas IIIh oraz IIe Technikum Nr 1.

Uczestnicy odbyli szkolenie dotyczące profesjonalnej pielęgnacji cery metodą Mary Kay oraz skorzystali z zabiegów pielęgnacyjnych na twarz i dłonie. Dowiedzieli się również, jakie potrzeby ma ich skóra obecnie i jak powinna przebiegać codzienna prawidłowa pielęgnacja.

Niniejsza sesja kosmetyczna umożliwiła indywidualną konsultację z Personalnym Doradcą Kosmetycznym ds. Pielęgnacji Skóry i Wizażu marki Mary Kay, diagnozę skóry, dobór kosmetyków dostosowany do indywidualnych potrzeb skóry z możliwością wypróbowania podczas spotkania, wykonanie zabiegu pielęgnacyjnego rąk "Satynowe Dłonie”, złuszczająco-nawilżającego usta „Satynowe Usta”, kwalifikację rodzaju skóry twarzy, zabieg pielęgnacyjny twarzy Time Wise i BOTANICAL EFFECTS, głęboko oczyszczający zabieg maską z aktywnym węglem Clear Proof.

W czwartek 15 lutego w Zespole Szkół Nr 1 odbyły się kolejne warsztaty wizażu i stylizacji w ramach innowacji asystencko-sekretarskiej. Szkołę odwiedziła dyplomowana mistrzyni wizażu - Pani Beata Radomyska z Centrum Kreowania Wizerunku i Autoprezentacji oraz panie kosmetyczki – praktykantki z Medycznej Szkoły Policealnej im. prof. Zbigniewa Religi w Siedlcach. Spotkanie rozpoczęło się szkoleniem z zakresu stylizacji biznesowej, podczas którego uczestnicy zapoznali się z oficjalnym biznesowym „dress codem”, dokonali analizy wizerunku kobiety/mężczyzny biznesu oraz poznali sposoby na zmianę lub poprawę wizerunku i zwiększenie pewności siebie. Następnie dziewczęta mogły wziąć udział w pokazie makijażu, analizy kolorystycznej oraz skorzystać z porady kosmetycznej. Chłopcy natomiast odbyli szkolenie w zakresie wiązania krawatów oraz doboru odpowiedniej kolorystyki ubrań do typu urody. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy IIIH Technikum Nr 1, a także inni zainteresowani, bowiem miało ono charakter otwarty.

Każda kobieta chce czuć się pięknie. Gdy jest nastolatką musi uporać się z trądzikiem młodzieńczym, gdy dorasta walczy z nadmiarem sebum, a gdy dojrzewa jej skóra staję się przesuszona. Wraz z wiekiem tracimy jędrność i nawilżenie skóry. Domowa pielęgnacja cery jest najważniejszym aspektem dbania o nasz wizerunek. W dzisiejszych czasach także mężczyźni zwracają większą uwagę na swój wygląd. Udział w warsztatach pozwoli młodym ludziom zapoznać się z nowościami na rynku kosmetycznym i modowym.


Info / Fot. ZS Nr 1 w Sokołowie Podl. 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe