17
2020
2021-02-16

Warszawskie Granie


O młodych adeptów futbolu U-11 (urodzeni w 2010r. i młodsi) z naszego powiatu ćwiczących na co dzień w Akademii Piłkarskiej Roberta Parzonki i o ich wynikach na turnieju wojewódzkim w Warce już pisaliśmy. Dzisiaj przybliżymy turniejowe poczynania drugiej ze szkółek naszego powiatu – Akademii Futbolu OSiR Sokołów Podlaski.

W niedzielę 7 lutego Żaki (U-9 – urodzeni w 2012 r. i młodsi) z AF OSiR pojechali do Warszawy na turniej pod balonem na boisku ze sztuczną nawierzchnią. To była bardzo udana niedziela dla trenera Łukasza Sawickiego i jego podopiecznych. Żaki z AF OSiR Sokołów Podlaski zajęły drugie miejsce w turnieju "Warszawskie granie".

Z siedmiu meczów nieznacznie przegrali tylko dwa. Oba z późniejszym zwycięzcą zawodów. Dwanaście zespołów zostało podzielonych na dwie sześciozespołowe grupy. Dwie najlepsze uzyskały awans do półfinałów, natomiast kolejne grały o niższe lokaty. Młodzi adepci sokołowskiego futbolu zmagania rozpoczęli z wysokiego C pokonując 6:2 Juventus Academy Białołęka. W grupie odnieśli jeszcze dwie wygrane, raz zremisowali i minimalnie ulegli Polonezowi Warszawa 5:4. Te rezultaty dały awans do półfinału w którym pokonali 4:2 WBS Warszawa. Niestety na finał zabrakło już sił i po raz kolejny lepszy okazał się Polonez. Każdy z chłopaków pokazał spore możliwości nie tylko piłkarskie, ale także wolicjonalne. Nasi piłkarze ani na moment nie odstawiali nogi i udowodnili, że mogą rywalizować z każdym. Oprócz zaszczytnej drugiej lokaty najważniejsza nagroda indywidualna także trafiła do Akademii Futbolu OSIR Sokołów Podlaski. Decyzją organizatorów MVP turnieju został Bartek Błaszkiewicz. Brawa więc dla Bartka i całej drużyny, bo bez pomocy kolegów to wyróżnienie nie byłoby możliwe.

Skład AF OSIR Sokołów Podlaski:
Bartek Błaszkiewicz, Maciek Gromek, Sebastian Nowotniak, Olaf Pietrzykowski, Krzysiek Połosa, Piotrek Lipka, Kacper Krawczuk, Olek Nowotniak, Olaf Skrodzki.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. KS Polonez Warszawa
2. AF OSIR Sokołów Podlaski
3. WBS Warszawa
4. UKS Pilica Tomaszów
Mazowiecki
5. Legionovia Legionowo
6. AP 11 Legionowo I
7.AP 11 Legionowo II
8. KS Błotnica
9. Dąb Wieliszew
10. Lobos Footbal Academy
11. TS Falenica
12. Juventus Academy Białołęka

Podopieczni trenerów: Dawida Kobusa, Michała Ambroziaka i Bartłomieja Rytla, zawodnicy U-11 (urodzeni w 2010r. i młodsi) również w niedzielę i w ramach turnieju „Warszawskie granie” zajęli V miejsce. W imprezie wzięło udział 14 drużyn, które zostały podzielone na dwie siedmiozespołowe grupy. Najlepsi awansowali do półfinałów, natomiast zespoły z niższych miejsc grały o lokaty poza podium. Pierwsze trzy mecze to pokaz siły i możliwości sokołowian. Komplet zwycięstw i bilans bramek 7:1 dał realne nadzieje na półfinał. Niestety trzy kolejne starcia nie poszły po myśli zawodników AF OSIR Sokołów Podlaski. Dwie porażki i remis pozwoliły zająć trzecie miejsce w grupie i zagrać mecz o 5 lokatę. W tym spotkaniu nasi chłopcy nie dali szans rywalom i pewnie zwyciężyli 3:0.

Całemu zespołowi należą się ogromne brawa. Każdy z zawodników pokazał ogromną wolę walki, zaangażowanie i chęć rywalizacji, a przy tym bardzo dobrą dyspozycje czysto sportową. Takie momenty pokazują, że praca idzie w dobrym kierunku.

Skład AF OSiR Sokołów Podlaski:
Piotr Mikołajczuk, Adrian Mikołajczuk, Mikołaj Gawroński, Tymoteusz Bojar, Kacper Olszewski, Jakub Chmielak, Jakub Lesiuk, Damian Więsak, Karol Krejckant, Dawid Jaszczuk, Michał Trusiak, Olivier Dabiński.

Klasyfikacja końcowa:
1. Legionovia Legionowo
2. KS Unia Wilkołaz
3. Lobos Football Academy
4. KS Drukarz Warszawa
5. AF OSIR Sokołów Podlaski
6. ATB Team
7. Świt Nowy Dwór
8. ŁKS Ryś Laski
9. UKS Pilica Tomaszów Mazowiecki
10. Ząbkovia Ząbki
11. Sokół Serock
12. Dąb Wieliszew
13. Świt Nowy Dwór II
14. FDA Wieliszew

Dobre występy młodych piłkarzy z Sokołowa pokazują, że regularne treningi i chęci sprawiają, że możemy śmiało rywalizować jak równy z równym z większymi miastami i klubami. Choć w tych kategoriach wiekowych wyniki stanowić powinny mało istotny dodatek do pracy i rozwoju zawodników, to miło się patrzy, że praca wykonywana przez trenerów, poświecenie młodych zawodników i ich rodziców przynoszą dobre rezultaty.
Marek Leśko
Juliusz Nowicki

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe